banner556

Babacan'dan Bakan Koca'ya eleştiri: Halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı?

Ali Babacan, Bakan Koca'ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı?

Gündem 25.11.2020, 23:10
Babacan'dan Bakan Koca'ya eleştiri: Halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, son 24 saatte 6 bin 814'ü semptomatik olmak üzere 28 bin 351 vaka tespit edildiğini açıklamasının ardından Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Babacan, "Aylardır bunu niçin açıklamadınız? Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı?" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nu paylaştı. 25 Kasım tarihinde açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 6 bin 814'ü semptomatik, 21 bin 717'si asemptomatik olmak üzere toplam 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi. Bakan Koca, yaptığı açıklamada, belirti göstermeyen hastaların da günlük koronavirüs tablosuna dahil edileceğini ifade etti.

ALİ BABACAN TEPKİ GÖSTERDİ

Bakan Koca'nın söz konusu açıklamalarının ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Babacan paylaşımında, "Aylardır 'Vaka sayılarını açıklayın' diye hükümete çağrı yaptık. Nihayet bugün için 28.351 vaka açıklandı. Şimdi soruyoruz: Aylardır bunu niçin açıklamadınız? Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı? Bunca yaşanandan sonra bu sayılara güvenebilir miyiz?" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE SON DURUM

Türkiye'de 25 Kasım tarihinde, 6 bin 814'ü semptomatik olmak üzere toplam 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 168 olarak gerçekleşti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 840, toplam hasta sayısı ise 489 bin 267'ye yükseldi.

Yorumlar (15)
Kenan 2 ay önce
Hadi farzedelimki sağlık bakanı verileri gizledi ve az söyledi. Mesela günde 1 milyon vaka oldugunu söyleyelim. Bu cahil halka ne anlamda faydası olacak. Korkup evlerinemi kapanacaklar. Yoksa yine aynı şekilde vurdumduymaz mı davranacaklar. Bu cahil halk bana bişey olmaz diye diye zaten bu günlere gelmedikmi. Şimdi babacan boş yapmada otur oturduğun yerde. İnsanları bırakta işlerini yapsınlar. Ordan kredilenmeye çalışma. Bu işler seni aşar
Eecan 2 ay önce
Öyle deme. Fetöcüler,Muhalifler ve asla bu adama ve diğer Ekürisine oy vermeyecek olsalar da onu şişirecekler ve Diğer tarafın yandaş medyasına çıkaracaklar yorumunu beğenmezler. Tıpkı benim yorumumu beğenmeyecekleri gibi !!
Kenan 2 ay önce
Kenan bos bos konusup terbiyesizlik yapma
Halil ibrahim 2 ay önce
Gerçekleri açıklasaydılar önlem almak zorunda kalacaklardı, Buda para harcamak demektir, kasayı yandaşlara boşaltıp sıfırladıkkarından yalan konuştular. Bunu bile anlayacak zekan yokmu?
Ali Papa 2 ay önce
Salt rakam olarak bakarsak,25 Kasım.23.45 itibariyle,ABD ve Hindistan'dan sonra günlük vaka olarak 3.ncü sıradayız .Hindistanın son 24 saat yeni vakası ,42822 ama nüfusu bizden 17 kat fazla .ABD nin son 24 saat yeni vakası 120322 nüfusu yaklaşık 330 milyon.Bizim son 24 saat vakamiz 28351 nüfusumuz yaklaşık 83 milyon.Hindistanin vakası, nüfusa göre oranlarsak ,ABD den az ,bizden çok az.ABD de onbinde 36,46 bizde onbinde 34,14. Yani, vaka sayısında az bir farkla dünyada ikinci durumdayız.Gerçek vaka sayılarının açıklanmamış olması ,yapılan tüm açıklamaların güvenirliliğini zedelemekten başka hiçbir işe yaramamistır.Çok yanlış bir uygulamaydi.Dönüldüğü iyi oldu.Zararin neresinden dönülse kardır.Ölüm sayılarını ,günlük defin belgeleriyle karşılaştırmakta,Sn.İmamoğlu ve İstanbul CHP il başkanının yaptığı yanlış bir uygulama İl başkanına göre ,Covidden başka bulaşıcı hastalık yok.İnternette halihazır, görülme sıklığı az veya çok 23 bulaşıcı hastalık sıralanmış.Birde görülme sıklığı çok azda olsa görülenler var.Sn. Canan hanım doktor olarak hepsini yoketmis birtek Covid kalmış.Ülkemizde ,orta ve ağır hastaların çok büyük bir çoğunluğunun hastanelere yatırılabilmiş olması ,sağlıkçılarimizın gerçekten canları pahasına çalışması ölüm sayılarımızı azaltan sebeplerdir.Pozitif vakaların açıklanmaması ,ölüm sayıları hakkında da bir sürü spekülasyon yapılmasına yolaçmistı.Ben şahsen ,pozitif vakaların tam olarak açıklanmasıni herzaman savunurum ama ölüm sayıları hakkında aynı fikirde değilim.
Mehmet 2 ay önce
Alayına cevap
1- ülkemizi 3. Sirada gösterdiğin tabloda diğer ülkelerdeki hasta sayısını bizdeki ise vaka sayısını gösteriyor. Mesela ben pozitifim ancak hasta değilim. Sadece karantinadayım. Hiç bir sıkıntım da yok.
2-iktidara zarar gelmesi için ekonominin kötüye gitmesini arzu edenler insan sağlığı tehlikeye atıldı yalanına sığınmasın. Ekonomi kötü olunca hangi hastaneye gidebileceksin. Bugün 4. Günüm sağlık bakanlığıdan her gün arandım. İlacım bedava verildi.
3- 18 yıl çalışmanın sonucunda bu gün sen ilacı da, gelecek aşı yı da, devlet hastanelerini de yeter sayıda ve ücretsiz kullanabiliyorsun.

Özet burada yazanlar sizleri tanıyoruz artık. Bilgi kirliliği ve yalanlarınız bizleri gelecek adına daha çok umutlandırıyor. Çünkü çok çabuk ayrışıyorsunuz.
Ali Papa 2 ay önce
Rakama göre 3,ncü, nufusa oranla 2,nci olduğumuz listede, 230 küsur ülkenin hasta sayısı değil, açıkladıkları ve DSÖ ye bildirdikleri POZİTİF vaka sayıları var. Düne kadar, vaka sayısı değil hasta sayısını bildiren biz vardık. Bizde artık ikisini birden yayınlayacağız.Hastaneye yatması gerekirken yatamıyan sayımız iki elin parmaklarını geçmez. ONlardada bazı aksilikler olmuştur. Hastane yeterliliği açısından birçok gelişmiş ülkeden iyi durumda olduğumuz da bir gerçek.
Haktan şaşmaz 2 ay önce
Maske takin.Kurallara uyun deniliyor bunlar korona bulastirma partisi düzenliyor.Bence yinede ümitleri yok ama belki gerçeği bilirlerse korkar da kurallara uyar diye düşündüler ama nerdeee.Ancak mal mal konuşup devlete sallamaya devam edersiniz
Erhan 2 ay önce
Ekonomik görünüm bozulup iktidara zarar gelmesin diye halkın sağlığı ikinci plana atıldı maalesef.
mehmet 2 ay önce
Sağlık Sekreteriı Fahrettin Koca ! YALAN DOLANSINIZ!!!!
Haktan şaşmaz 2 ay önce
Şu saglik bakanımıza sallayan andavallar ne zannediyorlar.O hep örnek gösterdikleri almanya doğru rakamları açıklıyormu zannediyorlar.Kimse açıklamaz yoksa kargaşa çıkar.Aćiklamak zorunda kaldılar çünkü bizim millet kudurdu.Salağa anlatır gibi maske
Turgay 2 ay önce
Biz onlara 18 sene baktık hem de bir elleri yağda bir elleri balda olacak şekilde ama onlar bize 18 gün bakamadılar. İşin özü bu gerisi palavra.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@