7m

7m

hyundai

Atatürk'ün Trabzon seyahatinden hiç yayınlanmamış görüntü

Bakan Ersoy, Atatürk’ün Trabzon ziyaretinden yayınlanmamış görüntüsünü “10 Kasım’’ mesajında paylaştı.

Gündem 09.11.2019, 11:11 09.11.2019, 11:27

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk’ün ikinc,i Trabzon ziyaretinden hiç yayınlanmamış görüntüsünü 10 Kasım nedeniyle paylaştı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugüne kadar hiç yayınlanmamış görüntüsü, vefatının 81’inci yılında Bakan Ersoy’un sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde, Ata’nın en sevdiği türkülerden olan Selanik Türküsü’nün “O bizim buluşmalarımız yârim mahşere kaldı” dizeleriyle bir anma videosu paylaştı.

Ege vapuru’ndan 43 saniyelik yayınlanmamış görüntü

Bakanlık Sinema Genel Müdürlüğü arşivlerinde bulunan yeni görüntüde, Atatürk’ün Ege Vapuru’nda hiç yayınlanmamış 43 saniyelik kaydı yer alıyor. Ata’mızın, genç Cumhuriyetin geleceğine ilişkin önemli mesajlar verdiği Trabzon seyahatlerinin ikincisinde çekilen vapur içerisinden görüntü ilk kez bu yıl Türk halkıyla buluştu. Atatürk’ün çocukluk arkadaşı ve ona en yakın isimlerden Salih Bozok, yanından hiç ayırmadığı Kılıç Ali ve başyaveri Cevat Abbas Gürer ile Trabzon’da Ege Vapuru içerisinde yer alan görüntü 1930 yılının Kasım ayına ait.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un 10 Kasım’a bir gün kala paylaştığı görüntüdeki Selanik Türküsü’nü de İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Burcu Soysev seslendiriyor.

Görüntü paylaşımı Bakan Ersoy’un, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.” mesajıyla bitiyor.

Atatürk’ün eşsiz mirasının sorumluluğunu hakkıyla taşıyacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla ayrıca yayımladığı mesajında ise Atatürk’ün bıraktığı eşsiz mirasın sorumluluğunu hakkıyla taşıyacaklarını söyledi.

Bakan Ersoy, basın kuruluşlarına ilettiği mesajında şunları kaydetti:

“Türk milletinin birlik içinde, varlık ve istiklal mücadelesini kazanmasına üstün askeri kabiliyeti ve sarsılmaz iradesi ile liderlik eden; millet iradesinin mutlak tecellisi yolunda “Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir.” düsturuyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasını temin eden ve milletimizin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi için gerekli temelleri atarak, izlemesi gereken yol ve yöntemleri ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 81. yıldönümünde derin bir saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Atatürk’ün bıraktığı eşsiz mirasın sorumluluğunu, fikirde ve icraatta, ülkemizin ve milletimizin layık olduğu güçlü, lider ve tam bağımsız bir gelecek inşa ederek hakkıyla taşıyacağımızı bir kez daha kararlılıkla ifade ederim.”


Yorumlar (8)
oguz 3 yıl önce
buyuk Ataturk olmasaydin olmazdik,suriye iran irak olurduk
devran 3 yıl önce
sen esas simdiki tiplere baksan iyi olur insanlar insanliktan cikmis hepsi vatan haini olmus
Batı özentileri 3 yıl önce
Şu tiplere bak. Milletten ne kadar da farklı bir haldeler.
Yanlış anlaşıldı sanırım 3 yıl önce
Ben Hitler bıyıklı tipleri kast ettim arkadaşlar :)
KargaKarga 3 yıl önce
Senin tipini merak ettim. Sahi nasıl giyiniyorsun?
derman 3 yıl önce
hadi lan ordan. Adama benzeyin diye size örnek oldular ama tabi ki anlamanızın imkanı yok. Arap özentileri
Ulusal61 3 yıl önce
VE Atamın partisi artık DHKPC/FETO/PKK ekseninde, ulusalcıları tasfiye etmiş şekilde....
Hasan 3 yıl önce
Akp ye girin işte.perinçek,bahceli hepsi bir arada işte ne güzel.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@