banner491

Atatürk'e hakaret eden Yeşilyurt tutuklandı!

Süleyman Yeşilyurt , "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" gerekçeleriyle tutuklandı.

Atatürk'e hakaret eden Yeşilyurt tutuklandı!
banner492
banner432
Avukat kızı Berin Yeşilyurt ile Bakırköy Adalet Sarayına gelen  Süleyman Yeşilyurt, adliyeye giriş yapmadan önce basın mensuplarına açıklama  yaptı. Günlerdir medyada, kaçtığının yazıldığını aktaran Yeşilyurt,  pazartesiden bugüne evinde bulunduğunu söyledi.

Yeşilyurt, kaçmadığını savunarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Güvenlik şubeyi arıyorum; 'Gelin alın.' diye. 'Gelmezseniz gidip  ifademi vereceğim.' dedim. Kaçmadım. Bir meczupla beni karıştırdılar. 7 ay önce  videosu çekilmiş. Onun fotoğrafıyla beni yan yana koydular. O kaçıyor, ben  kaçmıyorum. Benim onunla ne alakam var? Yalnız burada çifte standart var. Ben o  programa konuk olarak gittim. Moderatörler yok. Hakkaniyet olması lazım. Şimdi o  insanlar meydanda yok. 4 gündür evde polis bekliyorum. Çocuklarıma dedim ki 'Ben  gidiyorum artık. Dayanamayacağım.' Kaçmadım, buradayım. Bu bilinsin.''

Kendisine "sahte tarihçi" dediklerini aktaran Yeşilyurt, 23 kitap  yazdığını, tarihçi olmadığını, yayıncı olduğunu dile getirerek, ''Günlerce benim  psikolojimi bozdular. 'Yalancı müptezel.' dediler. 'Kaçtı.' dediler. O günkü  program... 16 sene evvel 'Atatürk'ün Gönül Galerisi' kitabını yazdım. Aktüel  dergisine kapak oldu. Posta gazetesi, 'Ata ne kadınlar sevdi' diye haber yaptı.  Gazetelerde kitabın haberini yaptı. O gün beni övüyorlardı. Bugün ne  oldu da bana sövüyorlar? 'Ata'ya sövdü, FETÖ’yü övdü' diyorlar. Fetullah Gülen’in  en kuvvetli zamanlarında ben 'Pensilvanya Canbazı' kitabını yazdım.'' diye  konuştu.

Açıklamanın ardından emniyet güçleri Yeşilyurt'a eşlik ederek,  mahkemeye götürdü. Yeşilyurt'un, yanında bazı kişisel eşyalarını getirdiği  görüldü.

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar'ın, Süleyman Yeşilyurt  hakkında bir televizyon programında Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kullandığı  ifadeler nedeniyle, Hasan Akar hakkında ise Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'la  ilgili sosyal medyada paylaşılan bir videoda yer alan sözleri sebebiyle  başlattığı soruşturmada, Yeşilyurt ve Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama  kararını nöbetçi hakimlik değerlendirmişti. Nöbetçi Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği, Yeşilyurt ve Akar hakkında  tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 12:54

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
memati
memati - 3 yıl Önce

Bu hadsizler haddini bilecek! Bu ülkede herkes birbirine saygı duymayı öğrenecek! Öyle yada böyle!

Nuri cebiroglu
Nuri cebiroglu - 3 yıl Önce

Ahlaksız dallama inşAllah oradan lesin çıkar

ali ay
ali ay - 3 yıl Önce

utanmaz adam bu ülkenin kurucusuna hakaret nasıl edersin işine gelmiyorsa arabistan yarımadasına git

Seker
Seker @ali ay - 3 yıl Önce

Mubarek topraklarin bu sekilde asagilanmasi hic hos degil

Fırtına61
Fırtına61 - 3 yıl Önce

YAllah içeri vatan haini seni sieer

zorbalık bitiyor....
zorbalık bitiyor.... - 3 yıl Önce

ali ay ve gibileri bu memlekette siz 90 yıllık işgal-sömürünüzün sonuna gelindiğinin caresizliği içindesiniz anlıyorum. ama artık rejim değişikliğine engel olunamıyor. korkunun ecele faydası yok.zorla güzellik olmuyor. ataturkü 90 yıldır kanunlarla sıkı sıkı korumaya rağmen %25-30 hayranı varsa kafaları asıp biraz derinden düşünün.neredeydik nereye gidiyoz...

Süleyman Özmen
Süleyman Özmen - 3 yıl Önce

Tam bir Tiyatro, bu yazar 6 ayı geçmez berât eder ahada buraya yazdım

Demokrasi
Demokrasi - 3 yıl Önce

Arabistan'a gitmeye gerek yok yakın zamanda Arabistan be diğer müslümanlar bize gelecek de korkarım siz gibiler gidecek yer bulamayacak ama Osmanlı'da her dinden insana muamma vardı.

banner441

banner472