banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Atatürk'e ağır hakaret sözlerine soruşturma açıldı

Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan'ın Atatürk'ün metresi olduğunu sözleri kamuoyunda büyük tepki topladı. Hakaret ve çirkin iddialar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet yağmurunun ardından harekete geçti.

Gündem 08.05.2017, 18:58 08.05.2017, 19:09
Atatürk'e ağır hakaret sözlerine soruşturma açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TVnet'teki bir programda Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edildiği iddialarını ele aldı. Başsavcılığın, konuyla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.


Öte yandan CHP, Tvnet kanalında, 6 Mayıs günü yayınlanan ’Derin Tarih’ isimli programda, Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkındaki söylemlere ilişkin programdaki konuşmacılar ve kanalın sorumlu müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

 CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamadan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan suç duyurusu dilekçesine yer verildi. 

TVNET'te Mustafa Armağan'ın sunduğu "Derin Tarih" isimli programa, 6 Mayıs'ta Süleyman Yeşilyurt ve Yavuz Bahadıroğlu'nun konuk olduğu anımsatılan dilekçede, yayınlanan programın bir kısmında Atatürk ve Afet İnan hakkında akla hayale sığmayacak, son derece çirkin iddiaların ortaya atıldığı belirtildi.

Programda, Atatürk'ün itibarsızlaştırılmaya çalışılarak, "İnan'ın, manevi kızı değil, Atatürk'le gönül ilişkisi olan biriymiş gibi" anlatıldığı belirtildi.

Program konuklarından Süleyman Yeşilyurt Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan hakkında “Çankaya’nın nikahsız Firts Lady’sidir” demişti. Programda Yavuz Bahadıroğlu’nun İnan’la ilgili olarak “Güzel miydi?” sorusunu sorması üzerine, Mustafa Armağan ise “Gençliğinde güzeldi ancak sonradan şişmanlıyor” şeklinde cevap verdi.


 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Tolga 3 yıl önce
Vatan hainleri Mustafa Kemali sevmez
İbrahim çevik 3 yıl önce
Bu Yezid'in derdi Atatürk'e annesi yetişemedi .Ve bu yüzden kime baba diyeceğini bilmiyor.
vaybe 3 yıl önce
insan Atasina ceddine laf dermi ahlaksiz munferit
hakan yılmaz 3 yıl önce
fetönün sözcülüğünü yapan methiyeler dizen cizreli kürt mustafa dan da başka bir yorum beklenmezdi alayının kanı bozuk
Mutlu 3 yıl önce
Keser ve sapın döndüğü gün bunlar kaçacak delik arayacaklar.
Hakan Alemdar 3 yıl önce
Bu ülkede Peygamber Efendimizin methine mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerine bile küfrettiler hakaret ettiler kimse gıkını çıkartmadı, Kemal Paşa ya küfür hakaret edilincemi kuyruğunuza basılıncamı nara atıyorsunuz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@