banner491

Atatürk'e ağır hakaret sözlerine soruşturma açıldı

Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan'ın Atatürk'ün metresi olduğunu sözleri kamuoyunda büyük tepki topladı. Hakaret ve çirkin iddialar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet yağmurunun ardından harekete geçti.

Atatürk'e ağır hakaret sözlerine soruşturma açıldı
banner492
banner432

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TVnet'teki bir programda Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edildiği iddialarını ele aldı. Başsavcılığın, konuyla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.


Öte yandan CHP, Tvnet kanalında, 6 Mayıs günü yayınlanan ’Derin Tarih’ isimli programda, Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkındaki söylemlere ilişkin programdaki konuşmacılar ve kanalın sorumlu müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

 CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamadan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan suç duyurusu dilekçesine yer verildi. 

TVNET'te Mustafa Armağan'ın sunduğu "Derin Tarih" isimli programa, 6 Mayıs'ta Süleyman Yeşilyurt ve Yavuz Bahadıroğlu'nun konuk olduğu anımsatılan dilekçede, yayınlanan programın bir kısmında Atatürk ve Afet İnan hakkında akla hayale sığmayacak, son derece çirkin iddiaların ortaya atıldığı belirtildi.

Programda, Atatürk'ün itibarsızlaştırılmaya çalışılarak, "İnan'ın, manevi kızı değil, Atatürk'le gönül ilişkisi olan biriymiş gibi" anlatıldığı belirtildi.

Program konuklarından Süleyman Yeşilyurt Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan hakkında “Çankaya’nın nikahsız Firts Lady’sidir” demişti. Programda Yavuz Bahadıroğlu’nun İnan’la ilgili olarak “Güzel miydi?” sorusunu sorması üzerine, Mustafa Armağan ise “Gençliğinde güzeldi ancak sonradan şişmanlıyor” şeklinde cevap verdi.


 
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 19:09

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tolga
Tolga - 3 yıl Önce

Vatan hainleri Mustafa Kemali sevmez

İbrahim çevik
İbrahim çevik - 3 yıl Önce

Bu Yezid'in derdi Atatürk'e annesi yetişemedi .Ve bu yüzden kime baba diyeceğini bilmiyor.

vaybe
vaybe - 3 yıl Önce

insan Atasina ceddine laf dermi ahlaksiz munferit

hakan yılmaz
hakan yılmaz - 3 yıl Önce

fetönün sözcülüğünü yapan methiyeler dizen cizreli kürt mustafa dan da başka bir yorum beklenmezdi alayının kanı bozuk

Mutlu
Mutlu - 3 yıl Önce

Keser ve sapın döndüğü gün bunlar kaçacak delik arayacaklar.

Hakan Alemdar
Hakan Alemdar - 3 yıl Önce

Bu ülkede Peygamber Efendimizin methine mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerine bile küfrettiler hakaret ettiler kimse gıkını çıkartmadı, Kemal Paşa ya küfür hakaret edilincemi kuyruğunuza basılıncamı nara atıyorsunuz

banner441

banner472