Askeri konvoya bombalı saldırı!

 Patlamanın, konvoyun geçmesinin hemen ardından meydana gelmesi can kaybını önledi. Patlama, bugün saat 10.00 sıralarında Güroymak- Bitlis Karayolu üzerinde bulunan Güroymak ilçesi'ne yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Aşağı Kolbaşı Köyü yakınlarında meyda

Gündem 23.09.2012, 14:01
Askeri konvoya bombalı saldırı!

 

Patlamanın, konvoyun geçmesinin hemen ardından meydana gelmesi can kaybını önledi.
 
Patlama, bugün saat 10.00 sıralarında Güroymak- Bitlis Karayolu üzerinde bulunan Güroymak ilçesi'ne yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Aşağı Kolbaşı Köyü yakınlarında meydana geldi. Askeri konvoy Bitlis'ten Güroymak ilçesi'ne doğru giderken, menfeze yerleştirilen bomba, uzaktan kumanda düzeneğiyle patlatıldı. Patlama, konvoyun geçişinden hemensonra meydana geldiği için can kaybı ve yaralanma olmadı.
 
Patlamanın ardından kaçan PKK'lıların yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatılırken, karayolu da araç trafiğine kapatıldı.
 
VALİLİK:DEMİRTAŞ İÇİN TEDBİR ALMAYA GİDEN KONVOYA SALDIRI DÜZENLENDİ
 
Güroymak-Bitlis Karayolunda askeri konvoya düzenlene saldırı ile ilgili Bitlis Valiliği yazalı açıklama yaptı. Valilik, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: 
 
"23.09.2012 Pazar günü saat 11:30 sıralarında,Güroymak ilçemizde Güroymak Belediyesi tarafından, BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın katılımıyla düzenlenecek olan park acılışı ve konser proğramında emniyet tedbiri almak uzere görev alan askeri araçların geçişi sırasında Güroymak-Bitlis Karayolunda mayın patlaması meydana gelmiştir. Olayda ölen yada yaralanan olmamıştır."
Yorumlar (1)
cinneş marnş 8 yıl önce
demirtaş için niye önlem alıyoruz ki. belki de o hainlere o bombayı yerleştirin diyen odur.

lütfen bırakın böyle gereksiz işler yapmayı. s.demirtaş kimdir ki onu korumağa gidiyoruz.

adam pkk ile kolkola değil mi..bir defa onları eleştirdimi, kınadı mı..bağımsız meclisimize girmiş. bizden maaş alıyor ve başkalarına çalışıyor. gelecek seçimlerde kesinlikle bağımsız millet vekili seçilmesi yasaklanmalıdır.

seçimden önce bdp den istifa ediyorlar, bağımsız seçime giriyor ve tekrar m

Gelişmelerden Haberdar Olun

@