AK Parti'den asgari ücret açıklaması

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik asgari ücret konusunda açıklama yaptı.

Gündem 06.12.2019, 21:41
AK Parti'den asgari ücret açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısının ardından açıklamada bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik,Geçmişte de hiç kimsenin dediği tam olarak olmuyor. Eminim ki bütün taraflar optimum bir noktada, herkes için faydalı olan bir noktada hem sistemin sürdürülebilmesi açısından hem de kendileri açısından yararlı gördükleri bir noktaya ulaşabilmeleri açısından bunu da aynı mutabakatla gerçekleştirirler diye bir umudumuz var'' dedi.

KENDİ ÇALIŞMAMIZI YAPIYORUZ

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın 2 bin 578 TL'nin altında bir miktar için asgari ücret masasına oturmayacaklarının sorulması üzerine Çelik, “Ekonomik gündemlerle ilgili kendi çalışmamızı yapıyoruz. Çeşitli rakamların tespit edilmesi konusu, Türkiye’nin göstergelerinin değerlendirilmesi konusu ama bu bakanlık, işçi ve işveren bu bileşenler arasında gerçekleşecek bir konu. Böyle bir müzakere sürecine bizim önerimiz şudur gibi bir yaklaşım ortaya koymamız doğru olmaz. Bu 3 tarafın diyaloğu ile varılacak bir mutabakata bakar” değerlendirmesini yaptı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
DuRsUnTeMeL 2 ay önce
Günün şartlarına göre asgari ücret İstanbul da yaşayanlar için beş bin tl biraz insanca yaşamak ve beslenmesi için normal iyi demiyorum! Anadolu’da yaşayanlar ne düşünür bilemem? Aslında ayrım yapmıyorum ben İstanbul’dan baktığım için öyle bir gerçeği söyledim.
Remzi-1461 2 ay önce
Milletvekilleri maaşlarımız az bize yetmiyor dediklerinde hiç utandıkları oluyor mu acaba?Şimdi kalkmış zenginden yana tavır alıyorlar.Bir asgari ücret tutarıyla bu milletvekilleri bir gün idare ederler mi acaba?
İsmail peker 2 ay önce
Asgari köle maasi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@