ABD'den şok Türkiye uyarısı!

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan veya Türkiye’ye seyahat edecek Amerikalılara olası şiddet olayları veya karışıklık çıkabileceğini belirterek olası gösterilerden uzak durmaları yönünde uyarı yaptı.Büyükelçiliğin açıklamasına göre, 6-12 Eylül

ABD'den şok Türkiye uyarısı!
banner432

 

 ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’de yaşayan veya Türkiye’ye seyahat edecek Amerikalılara olası şiddet olayları veya karışıklık çıkabileceğini belirterek olası gösterilerden uzak durmaları yönünde uyarı yaptı.

Büyükelçiliğin açıklamasına göre, 6-12 Eylül tarihleri arasında Ankara’da 12 Eylül 1980 askeri darbesini protesto amaçlı gösteriler yapılacağına ilişkin yer aldı. Açıklamada, bu gösterilerin barışçı amaçlı da olsa, karışıklık veya olay çıkabileceği, bu nedenle Amerikan vatandaşlarının gösterilerden ve kalabalık yerlerden uzak durmaları istendi.

Amerikan Büyükelçiliği, Türkiye’deki Amerikalılar’dan çok dikkati olmalarını ve şiddet olayları veya karışıklık çıkma olasılığı nedeniyle gösteri yapılabilecek bölgelerden uzak durmalarını

 

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa akan
mustafa akan - 7 yıl Önce

dünyada kendi vatandaşının, insanın değerini tek ülke, bir tek insanı için savaş açabilecek bir büyük devlet, bizim başbakanda çok insandan bahsediyor ama Türkiyede insana askere verilen değeri görüyoruz.

banner421