4.5G ihalesinde imzalar tamam

4.5G ihalesini kazanan operatörler ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) arasındaki sözleşmeler imzalandı.BTK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, BTK tarafından 26 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirilen kamuoyunda bilinen adıyla 4.5G I

4.5G ihalesinde imzalar tamam

4.5G ihalesini kazanan operatörler ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) arasındaki sözleşmeler imzalandı.

BTK'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, BTK tarafından 26 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleştirilen kamuoyunda bilinen adıyla 4.5G IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi'ni kazanan işletmelerin mevcut GSM ve 3G (IMT200/UMTS) imtiyaz sözleşmeleri de tadil edildiği bildirildi. Açıklamada, 26 Ağustos'ta yapılan ihaleyi kazanan işletmeciler Turkcell, Vodafone ve Avea'nın ihale bedeline ilişkin ödemeleri yapmalarının ardından 27 Ekim 2015 tarihinde Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrif ettiği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ile BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan'ın katıldığı tören ile ihaleyi kazanan Turkcell, Vodafone ve Avea yöneticilerine yetki belgelerinin Cumhurbaşkanı tarafından verildiği hatırlatıldı.

Yetki belgelerinin verilmesinin ardından GSM ve 3G imtiyaz sözleşmelerinde değişiklik yapılmasını öngören taslak metinlerin imzalandığı bildirildi. Açıklamada, "İmzalanan sözleşme tadilatına ilişkin taslak metinler IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi kapsamında getirilen en önemli yeniliklerden biri olan tahsis edilen frekansların teknoloji nötr kullanımının, ihaleyi kazanan işletmecilerin GSM ve IMT-2000/UMTS İmtiyaz Sözleşmelerinde yer alan frekanslar açısından da sağlanmasını öngörüyor. İmtiyaz sözleşmesi değişiklikleri Danıştay'ın taslak metinlere ilişkin düşüncesinin alınmasının ardından imzalanarak yürürlüğe girecektir" denildi.

4.5G ihalesinde imzalar tamam

4.5G ihalesinde imzalar tamam

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler