3 top mermisi daha düştü

 Sınırdaki Hatay'ın Yayladağı ilçesine, dün akşamdan sonra, Suriye tarafından atılan 3 top mermisi daha isabet etti. Yapılan açıklamada Suriye'ye 'anında' karşılık verildiği bildirildi. Suriye tarafındaki çatışmalar Hatay'ı etkilemeye devam ediyor. Dün 20

Gündem 07.10.2012, 10:41
3 top mermisi daha düştü

 

Sınırdaki Hatay'ın Yayladağı ilçesine, dün akşamdan sonra, Suriye tarafından atılan 3 top mermisi daha isabet etti. Yapılan açıklamada Suriye'ye 'anında' karşılık verildiği bildirildi.
 
Suriye tarafındaki çatışmalar Hatay'ı etkilemeye devam ediyor.
 
Dün 20.30 sıralarında bir top mermisinin düştüğü Yayladağı ilçesine bugün 3 top mermisi daha düştü.
 
İlk top mermisi 07.00 sıralarında Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü yakınlarındaki boş araziye düştü. Aynı bölgeye 11.30 sıralarında bir mermi daha isabet etti.
 
Saat 14.30'da ise, sınırı 200 metre geçen top mermisi, Aşağı Pulluyazı köyünün 800 metre yakınına düştü.
 
Valilikçe yapılan açıklamada sınır birlikleri tarafından Suriye'ye anında karşılık verildiği bildirildi.
 
Can ya da mal kaybının olmadığı belirtilen açıklamada, "Güveççi Hudut Karakolu'nda bulunan 81 mm'lik havan ile 2 atım yapılarak misliyle karşılık verilmiştir. Top mermisinin Suriye Arap Cumhuriyeti güvenlik güçlerince, sınır hattının Suriye Arap Cumhuriyeti tarafındaki Suriyeli muhalif gruba karşı atıldığı değerlendirilmektedir. Suriye Arap Cumhuriyeti güvenlik güçleri ile Suriyeli muhalif grup arasında çatışma halen devam etmektedir'' denildi. 
 
'BALKONA ÇIKMAYIN'
Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle halk büyük tedirginlik yaşıyor. Güveççi köyünde vatandaşlar, camiden yapılan anonslarla evlerinin balkonlarına çıkmamaları ve açık alanlarda durmamaları konusunda uyarıldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@