06:45'te top sesleri yeniden başladı

Türkiye sınırından Suriye sınırına doğru 06:45'te top atışları duyulduğunu açıkladı.Akçakele'den Suriye tarafına 3 kez top atışı yapıldı. Top atışları 2. Hudud Taburu'na bağlı 5. Bölük Komutanlığı'ndan yapılıyor.  3 AYRI TOP ATIŞI YAPILIYORKonu ile ilgili

Gündem 04.10.2012, 09:33
06:45'te top sesleri yeniden başladı

Türkiye sınırından Suriye sınırına doğru 06:45'te top atışları duyulduğunu açıkladı.

Akçakele'den Suriye tarafına 3 kez top atışı yapıldı. Top atışları 2. Hudud Taburu'na bağlı 5. Bölük Komutanlığı'ndan yapılıyor. 
 
3 AYRI TOP ATIŞI YAPILIYOR
Konu ile ilgili canlı yayına CNN Türk'e bağlanan muhabir Hakan Tunç, Akçakale'ye 13 kilometre uzaklıkta bulunan Aynel Aruz bölgesine üç ayrı top atışı yapıldığını bildirdi. 
Top atışının 2. Hudut Taburuna bağlı 5. Bölük Komutanlığından yapıldığını bildiren Hakan Tunç, gece başlayan top atışlarının 06.45 itibari ile tekrar başladığını duyurdu. 
 
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine düşen top mermisinin Aynel Aruz bölgesinden yapıldığı için Türkiye'nin de Aynel Aruz'u bombaladığını belirten Tunç, Akçakale'deki sessizliğe dikkat çekti. Tunç, vatandaşların bir çoğunun çevre köylerde konaklamaya gittiğini de sözlerine ekledi.
 
SURİYELİ ASKERLER ÖLDÜ
Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye’nin misilleme olarak gerçekleştirdiği bombardımanda bazı Suriyeli askerlerin öldüğünü duyurdu. 
 
Örgütten yapılan açıklamada, Akçakale’de 5 sivilin hayatını kaybetmesinin ardından Türk ordusunun top ateşine maruz kalan Tel Abyad’daki askeri garnizonda Suriyeli askerlerin öldürüldüğü belirtildi. Açıklamada, kaç askerin öldüğüne dair net bir bilgi verilmedi. 
 
El- Cezire televizyonu ise Suriye kaynaklarına dayandırdığı haberinde dün gece yarısı yapılan top atışlarında 34 ölü olduğunu duyurdu.
Yorumlar (1)
arif kurt 8 yıl önce
Demek ki destekli atmışlar.Bizim ordumu yoksa Suriye kaynaklarımı ??

Gelişmelerden Haberdar Olun

@