Gümüşhane’de Arap tavşanı görüntülendi

Arap tavşanı Gümüşhane'de yakalandılar.

Gümüşhane’de Arap tavşanı görüntülendi
banner432

Gümüşhane’de Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü ekiplerince, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’nin (IUCN) kırmızı listesinde yer alan Arap tavşanı görüntülendi.

Kentte, arazi çalışmalarını sürdüren Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü ekipleri, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’nin (IUCN) kırmızı listesinde yer alan Arap tavşanına rastladı. Bölgede nadir görülen Arap tavşanı, ekipler tarafından fotoğraflanmasının ardından kaçarak gözden kayboldu. DKMP ekipleri daha sonra, görüntülemeyi başardığı hayvanın fotoğraf karelerini de sosyal medyada paylaştı. Paylaşımda, "Çok fazla bilinen bir tür değildir ve ilk karşılaştığınızda ne olduğunu bir türlü kestiremezsiniz. Tavşan gibi kulakları, kanguru gibi arka ayakları fare gibi gövdesi olan Arap tavşanı ‘Kırmızı Liste’de yer alan koruma altındaki türlerimizdendir" denildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
feho
feho - 11 ay Önce

Maçka da sümela manastırının civarında bende gördüm.İlginç bir hayvan.

Araklı
Araklı - 11 ay Önce

Demekki Suriyeli ler gibi hayvanlarda Türkiye ye geliyo

ayyıldız
ayyıldız - 11 ay Önce

Araklı tünelinin arkası arap tavşan dolu.

İsimsiz
İsimsiz - 11 ay Önce

Nadir görülen mi Gümüşhane Torul bı köyünde her yaz görüyoruz maşAllah ayrıca tehlikeli bir hayvan ineklerin kanını ekmekle meşhur

Yesilbuklu
Yesilbuklu - 11 ay Önce

Elli küsur yaşındayım,çocuktum yaylamizda gördük obanın içine getirdi mal çobanı çocuklar ve yaşlı teyzeler bu Arap tavşanı demişlerdi( arka ayaklarının üstüne kalkıp inekleri emer bu o zaman da ineğin goysu yara olur dediydiya)

SIRADAKİ HABER

banner443

banner393