7m

7m

hyundai

tamfinans

Gümüşhane'de okullar tatil mi? Valilik açıkladı

Gümüşhane'de kar yağışı nedeniyle okulların tatil olup olmayacağı sorusu cevabını buldu. Gümüşhane'de okullar tatil mi? Valilik açıkladı.

Gümüşhane 16.01.2022, 21:54
Gümüşhane'de okullar tatil mi? Valilik açıkladı

Gümüşhane'de etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların tatil olup olmayacağı sorusu cevabını buldu. Gümüşhane'de okullar tatil mi? Valilik açıklama yaptı. İşte detaylar...

Gümüşhane’de özellikle sahile yakın ilçelerde etkili olan kar yağışının ardından Kürtün ve Torul ilçelerinde okullar bir günlüğüne tatil edildi.

Birkaç gündür aralıklı olarak gerçekleşen ve zaman zaman etkili olan kar yağışından en fazla nasibini alan Kürtün ve Torul ilçelerinde yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreye ulaştı.

Yağışın devam etmesi nedeniyle İl Özel İdaresi ekiplerinin ulaşıma açtığı köy yolları yeniden kapanırken Gümüşhane Valiliği de yaptığı açıklamayla bu ilçelerin merkez ve köylerdeki okullarının tatil edildiğini duyurdu.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklama şu şekilde: “Yoğun kar yağışı nedeniyle Torul ve Kürtün İlçelerimizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin eğitimine 17.01.2022 (Pazartesi) tarihinde bir gün süre ile ara verilmiştir.”

Açıklamada ayrıca engelli ve hamile kamu personelinin de belirtilen günde idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Yüksek kar örtüsü nedeniyle yoğun buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarının da büyük önem arz ettiği ifade edildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@