Gümüşhane'de gerginlik! O polise tepki gösterdiler

Gümüşhane'de polisten kaçarken dur ihtarına uymayıp vurulan genç için, 100 kişilik grup polis merkezi önünde toplandı.

Gümüşhane 22.07.2021, 17:55
Gümüşhane'de gerginlik! O polise tepki gösterdiler

Gümüşhane’de polisin dur ihtarına uymayan motosikletteki yolcunun kovalamaca sırasında açılan ateşte sırtından vurulmasına polis merkezi önünde toplanan bir grup tepki gösterdi.

Olay, 18 Temmuz'da Kelkit ilçesinde meydana geldi. Kelkit-Erzincan karayolunda plakasız motosikletin sürücüsü Murat G. (24), polisin dur ihtarına uymadı. Polis ekipleri motosikletin peşine düştü. Tüm uyarılara karşın şüpheliler durmayınca, polis ateş açtı. Sürücünün arkasındaki Serkan G. (30), boynuna isabet eden kurşunla yaralandı. Serkan G., polisin çağırdığı ambulansla Kelkit Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, buradaki ilk müdahalesinin ardından da Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Motosiklet sürücüsü Murat G. gözaltına alındı. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Bugün polis merkezi önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, olaya tepki gösterdi. Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın ve Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas'ın sakinleştirdiği grup, daha sonra bölgeden ayrıldı.

Gümüşhane'de gerginlik! O polise tepki gösterdiler

Gümüşhane'de gerginlik! O polise tepki gösterdilerTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Fatih 1 gün önce
Dur ihtarına uysaymış o zaman. Plakasız gezip polisten kaçmanın mantığı ne
TAMAM 61 1 gün önce
YAHU SÜRÜCÜ ZATEN KUSURLU KURAL İHLALİ YAPARAK DURMAMIŞ, AMA BUNADA ATEŞ ETMEKTE YERSİZ, BU AŞIRI ŞIMARIK BİR ÖZGÜVEN DAVRANIŞI..
EEEE NE OLDU ŞİMDİ..
Senden tamam olmaz 1 gün önce
Değil mi? Terör örgütleri de aynı şeyi yapıyor. Araba çalışıyor motor çalıyor plaka söküyor. Dur ihtarına uymuyor. Her türlü eylemi yapıyor. Şimdi soru basit. Polis nasıl ayırt edecek. Kovalacama nedir. Ben hayatımda polisten kaçmadım. Polisle haklılığını tartıştım. Hakkımı aradım ama hiçbir zaman kaçmadım neden? Kural var arkadaş sadece bana değil herkese.
Adalet 1 gün önce
Dur demiş Emniyet. Niiçın durmamış? Anarşizm’e prim verilmesin!…
Knyu 1 gün önce
Terörist saldırı olsaydı ve teröristler dur ihtarına rağmen kaçmayı başarsaydı... burada hümanistlik yapan insanlar koskoca polis neden teröriste ateş etmedi diye saldıracaktı bu sefer...
Motor plakasız, dur ihtarına uymamış, polis tabiki ateş edecek armut mu toplasın??? Ki bölge zaten aralıklı olarak teröristlerin kendini hisssettirdiği bir bölge
Sıradan Vatandaş 1 gün önce
Aynı olay Amerikada olsa ikisinde vurularak etkisiz hale getirilir. Polisimiz doğru olanı yapmış.
Horyanlı Kazım 1 gün önce
Sana polis dur dedim durmak gerekiyor avurupada bunu yap daha kötüsü olur,
Vatandaş 1 gün önce
Polisin görevi halkın malını canını koruyup huzurunu sağlamaktır. Suçlu dahi olsa yapılması gereken yakalayıp adalete teslim etmek olmalı. Polise silah çekmeyen vatandaşa polis silah çekmemeli burası hukuk devletidir.
Garip38 20 saat önce
Hukuk devletinde vatandaşta kurallara uymalı yorumun şaka gibi bu durumda polis isterse kalbura çevirirdi
Hayalzade61 13 saat önce
Devlet ! dur demiş durmamış...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@