banner491

Bu köyde yalnızca 9 seçmen var

Gümüşhane'de seçmen sayısı 10’un altında olan merkeze bağlı Kayabaşı köyünde seçmenler komşu köyde kurulan sandıkta oy verdi

Bu köyde  yalnızca 9 seçmen var
banner455
banner432
Bu köyün yalnızca 9 seçmeni var
 Gümüşhane'de seçmen sayısı 10’un altında olan merkeze bağlı Kayabaşı köyünde seçmenler komşu köyde kurulan sandıkta oy verdi

 Gümüşhane’nin merkeze bağlı Kayabaşı köyünde yalnızca 9 seçmen sandığa gitti. Seçmen sayısı 10’un altında olduğu için köylüler komşu köyde kurulan sandıkta oy verdi. 
Gümüşhane’de anayasa değişikliği referandumu için bugün saat 07.00’de başlayan oy verme işlemleri devam ediyor. İl genelinde 101 bin 44 seçmenin oy kullanacağı Gümüşhane’de merkez ilçede en az seçmen Yağmurdere Vadisi'nde yer alan 18 köyden birisi olan Kayabaşı köyünde.
 
Seçim Kurulu kayıtlarına göre il merkezine bağlı en az seçmeni olan il merkezine 53 kilometre uzaklıktaki Kayabaşı köyünde oy kullanacak seçmen sayısı 9 olarak tespit edilirken, seçmen sayısının 10’un altında olması nedeniyle köyde sandık kurulmadı. Köylüler 4,5 kilometre uzaklıktaki Esenler köyünde kurulan 1135 numaralı sandıkta oy kullandı. 

Esenler köyü muhtarı Adem Çakmak, yaptığı açıklamada“Referandum dolayısıyla sandıklarımız kuruldu. Oylarımızı kullanıyoruz. Köyümüzün 20 seçmeni var. Kayabaşı köyünde de seçmen sayısı 10’un altında olduğu için onların 9 seçmeni de bizim köyde oylarını kullanıyor. Referandum sonucu vatanımıza, milletimize hayırlı olsun” dedi.
 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner472