banner536

banner526

banner513

Bayburt Gümüşhane Havalimanı'nda son durum

Bayburt'a 47 kilometre uzaklıkta Gümüşhane'nin Köse İlçesi Salyazı Köyü sınırları içerisinde inşaatı süren Gümüşhane Bayburt Havalimanında zemin çalışması tamamlandı.

Gümüşhane 08.12.2019, 13:53
Bayburt Gümüşhane Havalimanı'nda son durum

Pistin asfaltlanma aşamasına geçildiği Gümüşhane Bayburt Havalimanında çalışmalar 150 kişilik ekip ve 100 araçla aralıksız devam ediyor. Tamamlandığında yıllık 2 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanının 2020 yılında hizmete alınması hedefleniyor.
İnşaatın en büyük aşamalarından birisinin daha tamamlandığını, sahada 2,5 milyon metre küp dolgu yapıldığını kaydeden AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal , “Zemin sıkıştırma çalışmalarının sonuna gelindi. Daha sonra asfaltlama bölümüne geçilecek. Dolayısıyla 2020 inşaat sezonunun sonuna pist çalışmaları bitmiş olacak” dedi.

Havalimanının yapılması bölge halkını mutlu ederken Bayburt Üniversitesi öğrencilerinden Ahmet Kartal, “Adanalıyım. Buradan memleketime gitmek için yaklaşık otobüsle 21 saat yol gidiyordum. Şimdi havalimanı tamamlandığında 1,5 - 2 saatte uçakla gideceğim. Daha rahat olur bizde mutlu oluruz” diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Trabzonlu Hayati dayı 8 ay önce
Şimdi bu havaalanı yapılınca bölgedeki işsizlik bitmiş mi olacak,Fabrika yapamayanlar böylesi kolay betona'la göz boyatıyor
Rıfat 8 ay önce
InşAllah yolcu garantili değildir, Afyon Zafer Havaalanı gibi tüyü bitmemis yetimin hakkı gasbedilmez. Havayolu şirketleri zaten zararda, yakında topu atınca bırakin buralara , buyuk merkezlere uçacak şirket arayacaksınız. Yabancı sirketlerin de zarar eden hatlara sefer koymasi mümkün değil.
Üstelik bu havaalanına 20 sene önce uçak inmisti bile, merak eden internete yazsin bulsun, bunca zamandır yöre vekilleri nerdeydi?
İnönülü 8 ay önce
İşsizlik 150 kişide olsa azalacak. Böyle bakarsan devlet çivi çakmasın. Tespit doğru teşhis yanlış. Merkez etme hayati dayı havacılık yönetimi son sınıfım Trabzon havlimanı özel güvenlik giremiyorum. Adamı olan lise önlisans işletme iktisat giriyor...
Tsli 8 ay önce
tabzondan adanaya sefer yok. Bayburttan olacakmı ahmet bey.
Mulali 8 ay önce
Her gün Trabzondan Adanaya pegasus gider delikanlı .Bilmeden ahkam kesmeyin araştırın ..
Ercan 8 ay önce
Emin misin? Hem de her gün
Köyün delisi 8 ay önce
Bu havaalanina 28 sene önce uçak inmisti bidahada inmedi pisti söküp yeniden yaptiriyorlar niye acaba inmeyen uçaklar bundan sonra inecekmi bu fakir milletin paralarına yazık degilmi. ikimilyon yolcu kapasitesi imiş bölgedeki insanlari hayvalari kuşlari karicalari saysanız ikimilyon çıkmaz ayıptir günahtır yazıktır. Zigana Kop tünellerini bitirin her ikiside ortalama bir saat. Siyaset böyle lanet bir bela işte.
Berat Semiz 4 ay önce
Dört gözle bekliyoruz uzun zamandır, daha da gelişmesi lazım...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@