7m


7m

hyundai

Zor durumdaki hastayı sosyal medyada paylaştı, görevden alındı

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim sekreteri, bekleme odasında zor durumda olan bir hastayı cep telefonu kamerasıyla kayda alıp müzik eşliğinde sosyal medyada paylaştı. Tepki çeken paylaşım sonrası görevden alınan sekreter hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Giresun 20.01.2022, 16:42 20.01.2022, 16:45
Zor durumdaki hastayı sosyal medyada paylaştı, görevden alındı

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim sekreteri G.K., bir hastanın acı çektiği anlarda koltuğa uzandığı görüntülerini kayıt altına alarak sosyal medya hesabından paylaştı.

Görüntüleri paylaşmasıyla tepkilerin odak noktası olan sekreter görevden alınarak hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Olay, 13 Ocak'ta Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Başhekim sekreteri Gülsen K., bir hastanın acı çektiği sırada koltukta yattığı anları cep telefonu kamerası ile kayda aldı. Sekreter, görüntüleri bir sosyal medya platformunda eklediği, 'bonzai adamı bozayi' şarkısı ile paylaştı. Tepki çeken paylaşım üzerine görevden alınan sekreter hakkında adli ve idari soruşturma başlattı. Gülsen K. ise sosyal medya platformundaki paylaşımını tepkiler üzerine kaldırdı. 

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut tarafından konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanemizde başhekim sekreteri olarak görev alan ve ilgili videoyu paylaşan çalışanımız hakkında soruşturma başlatılmış olup başhekimlikteki görevine son verilmiştir. Olay 13 Ocak 2022 tarihinde vuku bulmuş olup, yoğun kar yağışı nedeniyle köyüne ulaşım sıkıntısı yaşayan amcamız hasta nakil aracımızla sağlık ekiplerimizce sağ salim köyüne ulaştırılmıştır" denildi.


Yorumlar (7)
? 4 ay önce
sadece hastanelerde değil devletin hangi kurumunda olursa olsun böyle lakayıtların tespit edilip görevine derhal son verilmelidir.....DEVLETE KAPAĞI ATAN ORAYI YATMA YERİ SANIYOR.....
KAMUHOT 4 ay önce
Mal mıydı o görevli. İnsanların hastalıklı halleriyle alay edilir mi be aptal.
osman aydın 4 ay önce
insani değerleri ayaklar altına almışsın sana bu ülkede iş verenin aklına şaşarım
61ahmet61 4 ay önce
Gençliğimiz bu hale nasıl geldi? İnsanın insana bakışı,davranışı böyle hasmane olmamalı.Sorun,eğitim ve yetişme tarzımızda olsa gerek.
Fatih 4 ay önce
Devletin tüm çalışanlarına acilen disiplin ve ciddiyet getirilmeli. Çok ciddi bir ciddiyetsizlik var devletin kurumlarında. Memurlar eskiden örnek insanlar olarak gösterilirdi toplumda.
Çona 4 ay önce
Ayıp yazık günah
ömer61 4 ay önce
al sana adalet bence önce ... sonra....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@