Trabzon'un komşu ilçesinde Belediye Başkanına hapis cezası

Eynesil Belediye Başkanı Somuncuoğlu'na ‘Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek’ suçundan hapis cezası verildi.

Trabzon'un komşu ilçesinde Belediye Başkanına hapis cezası
banner432

Giresun’un Eynesil ilçesi Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu "Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek ve Kullanmak" suçundan Görele Asliye Ceza Mahkemesince 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Alınan bilgiye göre, Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, 2017 yılı Ağustos ayında Eynesil AK Parti İlçe Başkanlığı aday belirleme sürecinde iddiaya göre adaylardan B.G. isimli şahsın AK Parti İlçe Başkanı olmasını engellemek için Görele Adliyesi'nde görevli bir memurdan gizlice aldırdığı sabıka kaydını koordinatör milletvekiline ulaştırdı. Olayın ortaya çıkmasının ardından B.G’nin suç duyurusu üzerine Görele Savcılığınca başlatılan soruşturmada kamera görüntüsü alınıp olaya karışan kişilerin ifadelerine başvuruldu. Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu suça konu belgeyi gizlice aldırdığını ve kullandığını mahkemede kabul etti. 

Mahkeme sanık Somuncuoğlu'nu işlediği suçtan dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırırken, daha önce de başka suçlardan cezası olan Başkan Somuncuoğlu, cezası paraya çevrilmedi. 

Öte yandan Başkan Coşkun Somuncuoglu'nun cezası kesinleştiği taktirde 1 yıldan daha fazla hapis ceza aldığı için belediye başkanı seçilme şartını kaybedecek. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karadenizli
Karadenizli - 10 ay Önce

Kendisine oy vermeyenlere hizmet vermeyip cezalandıran bu adam daha öncede ceza almıştı ancak yatmamıştı.Temennimiz bu sefer adaletin tecelli edip hakettiği cezayı çekmesidir..

hamit cebeci
hamit cebeci - 10 ay Önce

Neden Giresun ilcesi demiyorsunuz da Trabzon komsu ilcesi diyorsunuz.Dikkat ceksin diye boyle yapilmaz

Kuzeyli
Kuzeyli - 10 ay Önce

Burak yilmaz HERAN OFSYT OFSAYT OFSAYT BURAK. Bu Burak herzaman ofsayt .

banner204

banner443

banner393