Sel sularına kapılarak ölen işçinin arkadaşları o anları anlattı

Giresun’da dere debisinin yükselmesi sonucu sel sularına kapılan iki işçiden birinin hayatını kaybettiği o anları iş arkadaşları anlattı.

Giresun 05.04.2021, 20:03
Sel sularına kapılarak ölen işçinin arkadaşları o anları anlattı

Giresun merkeze bağlı Duroğlu beldesinde Aksu Deresi'nin debisinin yükselmesi sonucu suya kapılan iki işçiden biri hayatını kaybederken, diğeri hastanede tedavi altına alındı.

İş makinasında operatör olarak çalışan Yüksel Çakır, arkadaşlarının gözleri önünde sel sularına kapıldığını anlatarak, ”Ben iş makinasında operatör olarak çalışıyordum, arkadaşlarım da dere kenarında beton kalıpları için çalışıyorlardı. Bir anda sel suları geldi, o anda kalıbın üzerinde çalışan işçi arkadaşlarım vardı. Sel suları kalıba vurunda iki arkadaşımız kalıbın derenin üst tarafına düştü, diğer iki arkadaşımız da sel sularına kapıldı. Gözlerimin önünde sel sularının içinde kayboldular ve bayağı yükselen sel suları karşısında benim yapabileceğim bir şey yoktu. Yaptığımız aramalar sonunda bir arkadaşımızı yaralı olarak kurtarırken, bir arkadaşımızı ise maalesef ölü olarak bulduk” dedi.

İşçilerden Kahraman Kaya ise, “Arkadaşlarımız beni arayarak, 'Herhalde baraj kapaklarını açtılar, biz sele gidiyoruz' denildi. Hemen baraja giderek baktığımda dört kapağın dördü de açılmıştı. Kapakları kapattırmaya çalıştık. Daha sonra derenin debisi azalınca aramaya devam ettik ve bir arkadaşımızı yaralı olarak kurtarırken, Umut Sarı (21) arkadaşımızı ise ölü olarak bulduk” diye konuştu.
Olaydan yaralı olarak kurtulan Ömer Sarı ve hayatını kaybeden Umut Sarı’nın yaklaşık 7 ay önce Van’dan çalışmak için Giresun’a geldikleri öğrenildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Ali Fuat 6 ay önce
Bu kadar sorumsuzluk da zaten ancak bizde olur...
Canca53 6 ay önce
O baraj kapaklarını açanlar bu insanların ölümüne sebebiyet verenler de insanlar orada çalışırken o barajda çalışanlar hiç mi bunları görmemiş haber vermemişler bence bunlara ve o baraj kapaklarını kim Emir verdiyse kim o kapakları açtıysa bence birden fazla kişi taksirle adam öldürmeye teşebbüsten yargılanmalilar başka alternatif yok olamaz böyle bir şey evet ecel cenabı Allah'ın takdiri Allah ölenlere rahmet eylesin ama bu kadar ihmalkarlık olmaz
Guri 6 ay önce
Taksirle adam öldürmeye teşebbüs demişsin ama ortada zaten bir ölü var yani artık teşebbüste kalmamış. Taksirle adam öldürme desen anlayacağım. He şu da var tabi; taksirle adam öldürme davalarında verilen kararlar ortada. Bu ülkede bir sözüm ona ünlünün oğlu alkollüyken lüks aracıyla yoldan çıkıp yolunda giden polis ekibine çarptı, polisi şehit etti, bence yanlış ama bi şekilde taksirle adam öldürmeden yargılandı da ne oldu? Geziyor. Görevi başındayken şehit olan Polis nerde ? Ailesi ne yapıyor şimdi ? Yani diyeceğim o barajın müdürlerinin osunun busunun boynu kalındır, garip Vanlının hakkının peşine kimse düşmez.
Adam 6 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
Sempeer 6 ay önce
Kapakları açanlar cinayetten yargılanmalıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@