Karadenizli balıkçı palamuttan umutlu değil

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, "Aramalarımıza rağmen henüz palamudun izine rastlamış değiliz ve gelecek günler için de umudumuz bulunmuyor" dedi.

Karadenizli balıkçı palamuttan umutlu değil
banner432

 Denizlerde av yasağının sona ereceği 1 Eylül öncesi balıkçılar, yeni sezonda palamut avından umutlu değil.

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, denizlerdeki av yasağının iki hafta sonra sona ereceğini anımsattı.

Balıkçıların son hazırlıklarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Arslan, 31 Ağustos gecesi tekne ve takımların denizlere açılmaya başlayacağını söyledi.

Arslan, işaret ve izlerin palamut için hiç de iç açıcı olmadığını belirterek, "Geçen yıl bu zamanlarda palamut avcılığı yapılıyordu. Bu sene ise balık henüz kendisini göstermiş değil. Bugüne kadar yok denecek kadar az palamut avladık." dedi.

Karadeniz Bölgesi'ndeki birçok kooperatif başkanıyla sık sık görüşerek istişareler yaptıklarını aktaran Arslan, "Sadece bizim bölgemizde değil, diğer yerlerde de balık bulunmuyor. Aramalarımıza rağmen henüz palamudun izine rastlamış değiliz ve gelecek günler için de umudumuz bulunmuyor." diye konuştu.

Arslan, hamsi avı için bir tahmin yapmanın erken olduğunu, bunun için eylül ayının beklenilmesinin gerektiğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 14:23

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çukurçayırlı
Çukurçayırlı - 2 ay Önce

1 yıl ya fazla değil 1 yıl denize tek bir balıkçı teknesi girmesin gerçekten verim alınabilir, fındık gibi düşünün 1 sene fındık verimli olur sonraki sene yetersiz tatmin edici olmaz, toprak gibi toprak ektiğiniz üründen bu yıl verim alıyorsanız aynı toprakta bir sonraki yıl verim düşer.

Erdoğduli
Erdoğduli @Çukurçayırlı - 2 ay Önce

Gardas bu balıkçı ne yiyecek. Yanında çalıştırdığı işçi ne yiyecek. Zaten kayıtdışı çalışıyor hepsi hiçbir güvenceleri yok

Ali Fuat
Ali Fuat - 2 ay Önce

Palamut bulamayan istavrit yesin :D

banner472