7m


7m

hyundai

Giresun'da tabelayı gören bir daha bakıyor! Güler misin ağlar mısın?

Giresun'a bağlı Bulancak'ta Pazarsuyu köyündeki dere yatağının kuruması ile ilginç görüntüler ortaya çıktı

Giresun 21.11.2019, 12:29
Giresun'da tabelayı gören bir daha bakıyor! Güler misin ağlar mısın?

Giresun’un Bulancak ilçesinde dere yatağı kurudu, geriye kalan “Balık avlamak yasak ve tehlikelidir” tabelası ilginç bir görüntü ortaya çıkardı.

İlçenin Pazarsuyu köyündeki dere yatağının kurutulması ile ilginç görüntüler ortaya çıktı. Köye ismini veren dere yatağının kurumuş hali görenleri şaşırttı. Bir zamanlar yöre halkının balık tutup, köylü kadınların çamaşır yıkadığı derenin bugünkü haline gelmesinde bilinçsiz çevre katliamının olduğunu ifade eden köy sakinlerinden Fatih Bilur, “Balık tutmak tehlikeli ve yasaktır” levhasının arkasındaki boş ve çorak arazinin doğa katliamını gözler önüne serdiğini söyledi. Bilur, “Bu tabelanın buraya dikilmiş olması bir zamanlar bu derede balık ve diğer canlı hayatın var olduğunu gösteriyor. Pazarsuyu köyümüze ismini veren deremizin yerinde ne yazık ki şimdi ne bir canlı ne de bir damla su kaldı. Önce deremizin suyunu keserek can suyu bıraktılar. Şimdi de can suyumuzu kestiler. Bunun nedeni ise bir marketin depo inşaatından ötürü derenin doldurulması, menfezlerin yer değiştirmesi ve gelen can suyu kaynağının kapatılmasındandır. Biz hiçbir yatırıma elbet karşı değiliz. Ancak gerek köylülerimizin su ihtiyacını karşılayan gerekse deredeki doğal yaşamın yok edilmesine karşıyız. Bunun bir başka yolu ve çözümü mutlaka vardır. Yetkililerden biz bu çözümü bulmasını istiyoruz” dedi.


Yorumlar (5)
Olgun Toraman 3 yıl önce
Bu alanda dere yatağı çok geniş bir kaç koldan akıyor dere islah edildi diyet taraftan akıyor olayı çarpıtmayın
Kaya ipek 3 yıl önce
Hasan Turan
Sn.Vekil neredesin.
Karadaş cafer 3 yıl önce
Bunlarnezaman neyaptıki şimdi yapsınlar bulancak gelişmiyor sadece beton başkabirşeyyok böyle potansiyelli bir ilçeye yazık bunu haketmiyor
Ersin başaran 3 yıl önce
Aytekin beş senede ne çalarım diye gelmiş sana başkan diyenin......?
Ali KAYA 3 yıl önce
Havanda su dövenler karada da balık avlarlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@