banner526

banner533

banner513

"Evlerinizde yaşam malzemesi bırakmayın"

Jandarmalar halkı yayla evlerinde yaşam malzmeleri bırakmamalaarı konusunda uyarılarda bulunuyor.

Giresun 20.09.2018, 13:54
"Evlerinizde yaşam malzemesi bırakmayın"

Giresun'da jandarma ekipleri ev ev gezerek, vatandaşları yayla evlerinde yaşam malzemelerini bırakmamaları yönünde uyarıyor. 

Karadeniz kırsalında terör örgütü PKK’nın en büyük destekçisi olarak bilinen yasadışı sol örgütler bölgedeki operasyonların sürmesinden dolayı yardım isteyen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) üyelerine destek sağlayamadığı bu yüzden PKKlıların hedefinde boşalan yayla evleri olduğu öğrenildi. 
Giresun İl Jandarma Komutanlığınca, yürütülen başarılı operasyonlar sonucu terör örgütünün temel gıda ve yaşam malzemesi bulmakta güçlük çektiklerini son alınan telsiz konuşmalarına yansıdı. Terör örgütünün kış yapılanmasını önlemek ve BTÖ mensuplarının temel gıda ve yaşam malzemesi teminini engellemek amacıyla, jandarma ekipleri Giresun mülki sınırlar içerisindeki yaylalarda evleri bulunan vatandaşları camilerde, kahvehanelerde ve evlerinde ziyaret ederek, örgüt mensupları tarafından alınabilecek yaşam malzemelerini yayla evlerinde bırakmamaları yönünde uyarılar yapıyor. 

“PKK Karadeniz'e doğudan giremeyince Ermenistan’a yöneldi” 
Öte yandan, Kuzey Irak üzerinden Karadeniz’e sızma girişimi yaparken öldürülen PKK’lı teröristler sonrası başarısız olan PKK’nın yeni planı deşifre oldu. Örgütün, Ermenistan’daki kamplarda bulunan teröristleri özellikle yasadışı sol terör örgütlerinin yoğun olarak yapılandığı Ağrı, Bingöl, Tunceli ve Tokat üzerinden Karadeniz dağlarına sokmaya çalıştığı ortaya çıkarıldı. Türkiye’ye sızan teröristlerin Gümüşhane, Giresun ve Trabzon kırsalına geçmeye çalıştığı tespit edildiği bilgisine ulaşıldı. 

Yorumlar (1)
Ozgur ata 2 yıl önce
Kardesim uyariyla filan olmaz, basacaksin cezayi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@