7m

7m

hyundai

Pençe-Yıldırım'dan acı haber! 3 asker şehit oldu

MSB, Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde 3 askerin şehit olduğunu duyurdu.

GENEL 09.12.2021, 15:37
Pençe-Yıldırım'dan acı haber! 3 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, "Irak kuzeyi Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde, 09 Aralık 2021 tarihinde, teröristler tarafından yapılan saldırı sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur" açıklamasında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım harekatı bölgesinde 3 asker şehit oldu" denildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

"Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, bölgede ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyon devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."


Yorumlar (1)
İsiyin 6 ay önce
Suriyelilere vatandaşlık verin bedava kömür verin onlar kömürü parayla satsın maaş verin 10 milyona yakın Suriyeliye Türk Milletinin rızkından verin milyonlarca işsize işsiz ekleyin Suriyeliler muz yiyerek geçinemiyoruz diyen yoksul yurttaşla dalga geçsin olay çıkarsın bazı olaylarda cinayet işlesin sahillerde nargile içip keyif yapsın... Esad düşmanlığınız ve işte sonuç. Üstelik tokalaşırken gülümsediğiniz müttefikiniz ABD destekliyor bu açılım yaptığınız PKKyı Suriye uzantısı YPG'yi Amerika'ya karşı ne yapabildiniz?. ve daha dün PYD'yi Ankara'da ağırlamıştınız Öcalan'ın mektubunu okutmuş TRT'ye çıkarmıştınız. Şehitleri verdiğimiz Irak'ta megri megri söylediğiniz bezini Diyarbakır ve Ankara'da dalgalandırdığınız Barzani en büyük PKK destekçisidir. ve sayenizde orada kukla devlet kurdu. Ne ekonomiyi ne dış politikayı ülkeyi yönetemiyorsunuz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@