Lise öğrencileri can dostları için seferber oldu

Eskişehir Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuk hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.

Lise öğrencileri can dostları için seferber oldu
banner432

Eskişehir Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuk hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı. 
Okul bahçesinde çeşitli yerlere yerleştirdikleri besleme kaplarını her gün dolduran öğrenciler, kendi imkanlarıyla geri dönüşüm eşyalarından yaptıkları 'patikondu'larla da hayvanların soğuktan korunmalarını sağlıyorlar. Okul yemekhanesinde biriken yemek artıklarını kaplarla alan gönüllü öğrenci ve öğretmenler, bu yemek artıklarını, okul içinde ve dışında hazırladıkları besleme kaplarına bırakıyor. Çevrenin korunması ve insanlarla birlikte yaşamaya çalışan canlılara yönelik farkındalık ve duyarlılık oluşturacak poster ve afişler de okul içindeki panolarda ve duvarlarda, öğrenciler tarafından sergileniyor. Bu çalışmada yer alan ve çalışma hakkında bilgiler veren 12. sınıf öğrencileri Ecem Gül Koç ve Abdullah Gülci, bu anlamlı çalışmanın, gönüllü öğretmenlerinin bu konu hakkındaki duyarlılıkları ile başladığını söyledi. Okul müdürü ve müdür yardımcılarının da kendilerine her türlü desteği sağladıklarını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Koç ve Gülci, amaçlarının toplumsal duyarlılığı geliştirmek olduğunu da sözlerine eklediler. 
Gönüllü öğretmenlerden Fatma Zehra Torunergil ve Eda Kartal, bu tür etkinliklerin gençlerde merhamet duygusunun gelişmesi ve çevreye karşı duyarlılığın artırılması açısından önemli olduğunu vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 15:03

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
sürmeneli61
sürmeneli61 - 1 yıl Önce

okayı beğenmeyenler maçı nası izliyor veya hangi mantıkla izliyor.topu al adamları geç gol at gel.adamı dikkatle izlerseniz adam sahanın heryerinde basıyor alıyor havatopuna hakim oluyor iyi niyetli.bırakında ufak tefek aksaklıkları olsun.

can çolak
can çolak - 1 yıl Önce

Okay ve onazi aynı anda çok iş yapıyor.kucka ya da başkası olduğunda bütün yük onda kalınca daha fazla hata yapıyor...hocanın bunu görüp okay-onazi ikilisinde ısrar etmesi gerekiyor.kaldı ki onazi belediye maçında burak a 3-4 tane gollük uzun pas attı...elindeki adamları yeteneklerine göre kullanmak gerek...

Yaar
Yaar - 1 yıl Önce

Sevdiğimizdede kızdığımızdada abartıyoruz . Okay bazı konularda hala vasat ; örneğin adam geçme , şut atma ....Ayrıca oyunun son bölümünde çok ciddi hatalar yapıyor

hoca
hoca - 1 yıl Önce

he parliyor uzatmada yaptigi penaltiydi,cogunda oyunda degil ts oyuncusu olamaz vede ugursuz

gökmen aktaş
gökmen aktaş - 1 yıl Önce

bu haberi yazan arkadaş hangi maçları izliyor anlamadım

uzman
uzman - 1 yıl Önce

cok ta parlatmayin cikar boyalari

Ercan
Ercan - 1 yıl Önce

abartmayı çok seviyoruz.Ortahalli bir oyuncu,henüz yıldız etiketine sahip değil

SIRADAKİ HABER

banner393