banner441

Sayaçların değiştirme bedeli ne kadar ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 10 yılını tamamlamış elektrik sayaçlarının bedelsiz olarak değiştirileceğini bildirdi.Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneğ

Ekonomi 26.01.2013, 14:47
Sayaçların değiştirme bedeli ne kadar ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 10 yılını tamamlamış elektrik sayaçlarının bedelsiz olarak değiştirileceğini bildirdi.

Yıldız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) işbirliğiyle düzenlenen ''6. Sektör Toplantısı''nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Bakan Yıldız, elektrik sayaçlarının değiştirilmesi uygulamasına ilişkin soru üzerine, eskiyen, 10 yılını doldurmuş elektrik sayaçlarının yüzde 1,5 civarında daha az kayıt yaptığının bilindiğini, dolayısıyla kullanım ömrünü tamamlamış bütün sayaçların değiştirileceğini söyledi.
 
EPDK'nın bu konuda hazırlamış yönetmeliğinin bulunduğunu hatırlatan Yıldız, bu yönetmelik çerçevesinde 2014 yılından itibaren, 10 yılını tamamlamış bütün sayaçların değiştirileceğini belirtti. Yıldız, şunları kaydetti:
 
''Sayaç bedeli, zaman zaman kamuoyunda tartışmalara yol açıyor. Biz sayacı değiştirmenin bizlere getirisinin daha fazla olduğuna inanıyoruz. Niçin sayacın tamiri tadilatı tekrar sökülüp takma paralarıyla vatandaşımıza 40-50 lira olarak yansıtalım. Bu doğru değil, o yüzden bu sayaçların tarafımızdan yenileneceğini söylemek isterim. Bunun mekanizması kuruluyor.
 
Özel dağıtım şirketleri bunu nasıl yapacaklar, finansmanını nereden sağlayacaklar, bunlar teknik konular, ama 10 yılını tamamlamış sayaçları değiştireceğiz, vatandaşlarımız bunun için bir bedel ödemeyecekler.'' 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
adil türk 7 yıl önce
Vatandaş a cebinden ödeyerek aldığı sayacı değiştir diyeceksin.Bu iş çocuk oyuncağımı.

Durup durup iş çıkarıp vatandaşı zorda bırakmak AK devletin geleneğiydi zaten.Zamlara düzeltme diyen.Sabit vergilere habire yüklenen çaresiz ve çözümsüz Hükümet.
tarık buğra 7 yıl önce
daha iki ay önce elektrık sayacım yandığından aksa elektrık yetkilileri tarafından değiştirdim.faturama bunun için 49 tl ücret eklendı.bakan önce bunun ödemesini geri yapsın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@