banner518

Ekonomide Albayrak'ın Bağımsızlık Savaşı!

Ekonominin başına Berat Albayrak’ın gelmesiyle Türkiye Ekonomisinde ezberler bozuldu ve büyük bir değişim süreci başladı. 

Ekonomi 11.05.2020, 13:40
Ekonomide Albayrak'ın Bağımsızlık Savaşı!

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmesiyle birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak tek elde toplanan ekonominin başına Berat Albayrak’ın gelmesiyle Türkiye Ekonomisinde ezberler bozuldu ve büyük bir değişim süreci başladı. 

Türkiye’yi yüksek faiz oranlarıyla boğarak kontrol edilebilir şekilde kendilerine mahkûm etmek isteyen küresel lobiler TL’nin değerini Londra’da belirleme güçlerini kaybedince kur ataklarıyla saldırıya geçtiler. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a var güçleri ile saldıran küresel güçler ve yerli işbirlikçileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olduğu ilk günden beri, şahsına türlü türlü iftiralar atarak Bakan Albayrak’ı yıpratmaya, yalnızlaştırmaya ve devre dışı bırakmaya çalışıyor. 

Ekonomide Albayrak'ın Bağımsızlık Savaşı!

Türkiye’yi yüksek faize mahkûm ederek ipleri eline alıp Türkiye’yi istediği gibi yönlendirmeye çalışan küresel baronlar ve yerli işbirlikçilerine fırsat vermeyen Bakan Albayrak’ın “Bağımsız ve Milli” ekonomi çalışmalarına Türkiye’nin her bölgesinden ve memleketi Trabzon’dan büyük destek var. Trabzon'un evladı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde ekonominin patronu olunca Türkiye tarihinde adeta Milli Ekonomi Devrimi gerçekleştirdi. 

Bakan Albayrak’ı etkisizleştirmek isteyen lobileri gerçekleştirdiği ilk atak Ağustos 2018’de yaşanmıştı. İkinci atak Mart 2019’da yerel seçimlere müdahale için yapıldı. Şimdi Kovid-19 salgınıyla mücadele için piyasalara verilen 200 milyar liralık kaynak sanal sermaye ile içerideki işbirlikçilerle Londra’ya çekilmek istendi. Bunun için %25’e varan faizler devreye sokuldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak göreve geldiğinde %30-40’lara kadar çıkan piyasa faizlerinin %7-8’lere inmesinden çok rahatsız olan Londra merkezli lobiler saldırıları Bakan Albayrak’ın manevraları ile her defasında boşa çıkarıldı. 

Ekonomide Albayrak'ın Bağımsızlık Savaşı!

Dış müdahalelerden etkilenmeyecek bir Türk Lirası ihtiyacı üzerinde inşa edilen yeni sitem ‘Yerli ve Milli’ olan herkes tarafından büyük takdir görüyor. TL’nin değerinin ve faizinin Londra’da değil İstanbul’da belirlenmesi” Türkiye Ekonomisinde büyük bir devrim olarak nitelendiriliyor. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bu çalışmalarını çok başarılı bulduğunu belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “ Sayın Berat Albayrak’a verip veriştiriyorlar! İnsan da biraz edep olur, biraz erdem olur, Kemal Derviş’in yardakçıları, devşirilmiş ucubeler Türk milletini kandıramazlar. Hep aynı terane! Hep aynı masal! Kasamız boşalmış; başka, IMF’ye gidilecekmiş; Ekonomi çok kötü yönetiliyormuş! Türkiye fırtınaya karşı bütün imkan ve iradesiyle direniyor.” diyerek destek verdi. 

Ekonomide Albayrak'ın Bağımsızlık Savaşı!

BAHÇELİYE TEŞEKKÜR ETTİ 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi telefonla arayarak, ekonomiye ilişkin verdiği destek mesajlarından ötürü teşekkür eden Bakan Albayrak ayrıca sosyal medya hesabından “Tüm gayreti ile Büyük ve Güçlü Türkiye idealini sahiplenen, siyasette gayesi millet olan sizlerin ekonomideki mücadelemize verdiği destek bizler için tarifsizdir. Bu destek ile aşamayacağımız badire yoktur. Size ve şahsınızda MHP ailesine şükranlarımı sunarım.” dedi.

Ekonomide Albayrak'ın Bağımsızlık Savaşı!

Ekonomide Albayrak'ın Bağımsızlık Savaşı!


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
Yasin 2 hafta önce
O kadar küresel krize rağmen faizler çok çok düşük. Bir kere borç almıyor Berat Albayrak bu çok önemli. Dolarda geçici dalgalanmalar hiç önemli değil 6.50'de tamamlar yılı. Berat beyin öngörüleri çok keskin. Bu süreci borçlanmadan geçirmek çok önemli. Borç faizine vereceğimiz para içerde yatırım olarak kullanılabilir. Allah başımızda emsik etmesin. Geleceğin Devlet Başkanı Berat ALBAYRAK.
Yusuf 2 hafta önce
Bugün işsizlik açıklandı, resmi olarak 4,5 milyon işsiz var ve hala deha diyebiliyorsan sana diyecek bir şey yok. Bu rakam daha şubat verisi, yazık bu ülkeye
Yasin 2 hafta önce
Hiç bir iş yapmayan insanlara oluk gibi para akıtıyor bakanımız. Dar gelirliler yeşilkartla sağlıkdan yararlanıyor. Çifçiye 2 milyar para dağıtılmış. Adam yapmıyor. Tarlayı bakan bey yapacak değil. Köydeş projesiyle köylerimiz modern hale geldi. Bakanımız köylüye hayvan veriyor, yetmedi saman veriyor ithal ederek. Geriye samanı danaya yedirmek kalıyor. Faizler dip yapmış. 0,79 daha ne istiyorsunuz. Hazine artıya geçmiş. Londra merkezli sıkıştırmaya rağmen merkez bankası dim dik ayakta. Beğenmeyenler kıskanıyorlar ticari dehayı.
Tonya Trabzon 2 hafta önce
Yasin he he

Gelişmelerden Haberdar Olun

@