7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Bakan Kurum açıkladı:" konut ve kira artışlarında düşüş olacak"

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konut ve kira artışlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Ekonomi 02.08.2022, 13:23
Bakan Kurum açıkladı:" konut ve kira artışlarında düşüş olacak"

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan konut ve kira fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Kurum, kirada da konut fiyatlarında da gerileme olacağını belirterek, "inşallah vatandaşımızı her işte olduğu gibi konut işinde de aç ve açıkta bırakmayacağız." dedi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dün akşam kabine toplantısının ardından artan konut ve kira fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Fiyatlarda suni bir artış olduğunu belirten Kurum, demir ve çimento maliyetlerinin de gerilemeye başladığını söyledi.

Pandemi etkisinin ardından küresel tedarik zincirinin de yerine oturduğunu, ülkelerin yeniden üretime geçtiğini vurgulayan Kurum, "Üretime geçince arz arttı, talep aynı kalınca fiyatlar da geriliyor dedi.

Kiralar 4 bin lira düşecek demişti! Fahiş fiyatlar nasıl düşecek?

"KİRALARDA VE FİYATLARDA DÜŞÜŞ OLACAK"

"Kiralarda da konut fiyatlarında da gerileme olacak" diye konuşan Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 81 ile sosyal konut projesini de hatırlattı. Kurum "İnşallah vatandaşımızı her işte olduğu gibi konut işinde de kira işinde de aç ve açıkta bırakmayacağız" diye konuştu.

KİRALARA SINIR GETİRİLMİŞTİ

Fahiş kira artışlarına yönelik düzenlemeye gidilmişti. Enflasyondaki yükseliş sonrası Temmuz 2022-Temmuz 2023 tarihleri arasında kira artışlarına yüzde 25 artış sınırı getirilmişti. Kira artışları 12 aylık TÜFE ortalamasına göre belirleniyordu.


Yorumlar (5)
Ahmet 2 hafta önce
Cak Cek gelecek !!!! millet bitmiş durumda, acil müdahale edin artık. Her geçen ay insanlar bu paraları ödemek zorunda kalıyor. Neden herşeye bu kadar geç müdahale ediyorsunuz.
Fatih 2 hafta önce
Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,Ne zaman,
Akcaabatli 2 hafta önce
halkla bu kadar dalga gecmeyin,insanlarin onuru gurur var,yapmayin. Birakin evi kirayi yaza domates 5 tl olacak dediniz,marul 2 tl dediniz,hepsi enaz dediginiz 3 kati,gecelim bunlari 2022 de enflasyon %20 olacak dediniz gercegi % 150,SONUC BAY Kemal,BAY Kemal,BAY Kemal,evet BAY KEMAL DIYECEGIZ secimi bekliyoruz.
Ahmet 2 hafta önce
Allahım bu ülke nin günahı neydiki bu gibi zihniyetler bizi yönetiyor.
nuno 2 hafta önce
talep yoksa düser.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@