Özcan: "YÖK'ün B planı var"

Özcan, Danıştay 8. Dairesi'nin, üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararın yürütmesinin durdurulması kararına itirazlarının reddedilmesi yönündeki kararını Trabzon'dan Gümüşhane'ye giderken yolda öğrendiğini söyledi. Özcan, "Beklentimiz itirazı

Özcan: "YÖK'ün B planı var"

Özcan, Danıştay 8. Dairesi'nin, üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararın yürütmesinin durdurulması kararına itirazlarının reddedilmesi yönündeki kararını Trabzon'dan Gümüşhane'ye giderken yolda öğrendiğini söyledi. Özcan, "Beklentimiz itirazın kabul edilmesiydi ama tersi bir karar çıktı. B planımız var ve bu B planını devreye sokacağız. B planının kabul göreceğinden eminiz" dedi.

Bayburt Üniversitesi'nde katılacağı bir açılış öncesi yol üzerindeki Gümüşhane Üniversitesi'ni ziyaret eden YÖK Başkanı Özcan, Rektör Prof.Dr. İhsan Günaydın'la görüştü. YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, burada basın mensuplarının Danıştay'ın kararıyla ilgili sorularına şöyle karşılık verdi: "Haberi buraya gelirken yolda aldım. Beklentim itirazımızın kabul edilmesiydi. Davanın da reddedilmesiydi. Ama tam tersi bir karar çıktı, çıkabilir. Bu türlü durumlarda daha önceden yeterli hazırlığı yapmıştık. B planımız var ve B planımızı devreye sokacağız. B planının kabul göreceğinden eminiz."

B planını 17 Aralık'ta yapacakları Genel Kurul toplantısı sonrasında basına açıklayacaklarını anlatan Özcan, şunları söyledi: "Ana hatları ile ilgili bir şey söyleyemem. 17'sini bekleyelim. Genel Kurul'dan sonra kararı açıklayacağız. Bu B planı 1,5 milyonu bulan öğrencilerimizin beklentilerini, velilerin ve halkımızın beklentilerine uygun bir düzenlemedir. Biz öyle olduğuna inanıyoruz. Böylece bu belirsizlikte bitmiş olur."

Özcan, "Alınan kararla YÖK'ün işleyişine engel olmak mı isteniyor" şeklindeki soruya şöyle cevap verdi: "Danıştay'ın böyle bir niyeti olamaz. Bu onların nezdinde hukuki bir meseledir. Yeni düzenleme ile bunları halledeceğiz."

ÜNİVERSİTE SINAVLARI BELİRLENEN TARİHLERDE YAPILACAK
Özcan, söylenen tarihlerde üniversite sınavlarının yapılacağını da belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Geç kalmayı hiçbir şekilde düşünmüyoruz. Söylediğimiz tarihlerde sınav yapılacaktır. İlk sınav 11 nisan da ve ardından da haziranın 2. veya 3. haftasında da 2. basamak sınavı yapılacak. Öğrencilerimizi bu konuda mağdur etmeyeceğiz. Çünkü hazırlıklarını ona göre yapıyorlar."

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler