50 bin öğretmen ataması yolda

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin eleştirilerini yanıtladı. Çubukçu, bundan sonra yapacakları öğretmen atamalarının kadrolu olacağını söylerken, "Sözleşmeli öğretmen uygulamasına karşı olduğumuzu söylemi

50 bin öğretmen ataması yolda
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin eleştirilerini yanıtladı. Çubukçu, bundan sonra yapacakları öğretmen atamalarının kadrolu olacağını söylerken, "Sözleşmeli öğretmen uygulamasına karşı olduğumuzu söylemiştik. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi yasa tasarısı Maliye Bakanlığı'na gönderildi. 2010 yılında atanacak öğretmen sayısı 40 bin" dedi.

Çubukçu Kasım ayında da 10 bin kadrolu öğretmen alınacağını bildirdi. Böylece 2009-2010 öğretim yılında ilk ve orta öğretim kurumlarında toplamda 50 bin yeni öğretmen ders başı yapacak.

Öte yandan Çubukçu, okullarda görevlendirilmek üzere 10 bin de sözleşmeli personel alınacağını açıkladı. Okullarda özellikle domuz gribi nedeniyle yeterli temizliğin yapılması için hizmetli sıkıntısı çekildiği yolunda eleştiriler geliyordu.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler