banner518

Koronavirüse karşı beklenen iyi haber geldi

ABD'deki Kovid-19 aşı çalışmasının ilk etabından "olumlu sonuç" alındı.

Dünya 18.05.2020, 21:09 18.05.2020, 21:15
Koronavirüse karşı beklenen iyi haber geldi

Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü ile yakından çalışan Massachusetts merkezli Moderna, Kovid-19 aşısı konusunda umut vadeden bir açıklama yaptı. Yetkililer, Kovid-19'a karşı üzerinde çalıştıkları aşının klinik deneylerde "olumlu" sonuç verdiğini belirtti.

ABD merkezli biyoteknoloji firması Moderna, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı üzerinde çalıştıkları aşının, ilk klinik deneylerde "olumlu" sonuç verdiğini açıkladı.

Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü ile yakından çalışan Massachusetts merkezli Moderna, Kovid-19 aşısı konusunda umut vadeden bir açıklama yaptı.

Üzerinde çalışılan aşının 1. faz klinik deney aşamasının geçildiği belirtilen açıklamada, bu deneylerde aşının insan vücudunda, Kovid-19'u geçiren kişilerin vücudundakine benzer bağışıklık üretmeyi başardığı ifade edildi.

Açıklamada, 1. faz klinik deneyin 8 kişi üzerinde yapıldığı, aşı verilen kişilerin vücudunda, Kovid-19'u atlatan kişilerin seviyesinde ya da daha üst seviyede antikor gözlendiği aktarıldı.

Aşının ciddi bir yan etkisinin de tespit edilmediği vurgulanan açıklamada, sadece 1 katılımcının vücudunda kızarıklık olduğu bunun da kısa sürede geçtiğine işaret edildi.

Açıklamada, aşı çalışmasının 2. fazının yakın zamanda başlatılacağı, temmuzda da 3. aşamanın başlamasının öngörüldüğü kaydedildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
Mantıklı 2 hafta önce
Aylar önce Bill Gayes ( nam-ı değer “Kill Bill” ) ;“ ben 7 milyar insanı kurtarabilirim” diye bir açıklama yapmıştı. Ne tesadüf ki, Amerika’da aşı bulunuyor.
Trabzonlu 2 hafta önce
bunlar hep oyun insanları avuc icine almışlar istediğigibi yönlendiriyorlar en tehlikeside bu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@