banner526

banner533

banner513

Koronavirüs ile ilgili yeni açıklama! 1,5 metre değilmiş

Koronanın bulaştığı mesafeyle ilgili veriler güncellendi: 4 metreden bile bulaşıyor.

Dünya 15.04.2020, 08:59
Koronavirüs ile ilgili yeni açıklama! 1,5 metre değilmiş

Rusya Sağlık Bakanlığı epidemiyoloji uzmanı Nikolay Briko, yeni tip koronavirüsün sanılanın aksine 1,5 metreden değil 4 metre mesafeden bile insandan insana bulaşabildiğini söyledi.

Rus devlet televizyonu Rossiya 24'e konuşan epidemiyoloji uzmanı Nikolay Briko, Kovid-19'la ilgili baştan beri 1,5 metre olarak bilinen bulaşma mesafesi ile ilgili verileri güncelleyerek, koronavirüsün 4 metre mesafeden insandan insana bulaşabildiğini ifade etti.

VİRÜS HAVADA 3 SAATE KADAR KALABİLİYOR

Bu verilerin ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) yeni araştırmasıyla teyit edildiğini söyleyen Briko, virüsün 30 dakika ila 3 saat arasında havada kalabildiğini, nesnelerin yüzeyinde ise birkaç gün varlığını sürdürdüğünü vurguladı. Rus uzman, böylelikle bulaşmanın sadece havadan damlacıklar yoluyla değil, aynı zamanda temasla da gerçekleşebileceğinin altını çizdi.

RUSYA'DA 170 KİŞİ VİRÜSTEN ÖLDÜ

Rusya'da şimdiye kadar 21 bin 102 Kovid-19 vakası kaydedildi, bin 700 kişi hastalığı yenerek sağlığına kavuşurken 170 kişi ise hayatını kaybetti. Ülkenin birçok bölgesinde teyakkuz durumu devrede, vatandaşlar evlerinde kalmaları için uyarılıyor, diğer ülkelerle uçak ve tren seferlerine ise ara verilmiş durumda.

Yorumlar (2)
Ali Papa 7 ay önce
32 milyon kişiye maske kodu gitmiş. 57-65 yaş arasına öncelik verilmiş. Ankara - İstanbuldan başlanmış.İzmirdede başlanmış. Ankaranın ulaşımı en kolay yerindeyiz.(ilk öncelik verilen yaş grubundayız) İLk açıklandığı birkaç saatte hem PTT avm den hemde, E devletten başvurduk. Onaylandı ve onay no. su verildi. Bize kod da maskede gelmedi. Telefon irtibatında olduğumuz aynı yaş grubunda birçok kişiyede dün akşam itibari ile ulaşmamış.Bu konuda üst makamı yanıltıp amirlerini kandırıp aldatan birilerimi var? Patagonyaya bilem gitmiş ya.
Aristo 7 ay önce
Daha basit bir maskeyi bile dağıtamadınız sizin verdik dedikleriniz herakde AKP il teşkilatı ve yakınları AKP ilçe teşkilatı ve yakınları AKP belediyeleri ve yakınları olsa ğerek satışında, yasak dünyada örneği yok maskeyi kimse satamaz kimse satın alamaz eee maskem yok ne yapalım öl işine ğitme bizim işimiz ğömmek ğömeriz ğidersiniz ama seçim zamanları ev ev adres adres seçim broşürü karanfil ğül kitapçık şeker lokum dağıtmasını biliyorsunuz bir ay oldu kapımızı çalan yok efendi çıkıyor her akşam boş boş istatistik veriyor düştü düştü diyor ölü sayısı herğün artıyor yoğun akım herğün artıyor dültğde kim düştü acabası

Gelişmelerden Haberdar Olun

@