Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 141. Yönetim Kurulu toplantısı Artvin'de gerçekleştirildi.

Dönem başkanı Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında gerçekleştirilen DOKA Yönetim Kurulu toplantısına Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Giresun Valisi Enver Ünlü,  Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda Doğu Karadeniz Bölgesi katı atık depolama ve bertaraf projeleri ile tarihi ve kültürel değerlerin turizme kazandırılması konuları görüşüldü.

Dönem Başkanı Rize Valisi Kemal Çeber, "Toplantıda, bölgemizdeki katı atık yönetimi çalışmalarının dünyadaki iyi uygulama örnekleriyle değerlendirilerek bu anlamda bölgemizde daha etkin verimli ve modern bir katı atık yönetimi kurulmasına yönelik öneriler üzerine çalışacağız. Bölgemizdeki tarihi ve kültürel değerlerin turizme kazandırılması, kültür turizm rotalarının ortaya çıkarılmasına yönelik hazırlanan, 'Tarihi Kültür Rotaları Hayat Buluyor' adıyla uygulamaya koyulması planlanan güdümlü proje önerisini de görüşeceğiz" ifadesini kullandı.

Toplantının ardından Artvin'de turizmle ilgili yapılan bazı çalışmalar yerinde incelendi.

DOKA Artvin'de toplandı

DOKA Artvin'de toplandı

DOKA Artvin'de toplandı

DOKA Artvin'de toplandı

DOKA Artvin'de toplandı