Her yerde şansını kullanmış ve başaramamış Burak Yılmaz'a Trabzonspor ve Şenol Güneş, güvendi ve beni Türk Futboluna kazandırdı. Galatasaray da beni Avrupa çapında bir oyuncu yaptı. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'dan ekmek yedim. Emeklerini görmezden gelemem.

HAYATIMIN KIRILMA NOKTASI

Burak Yılmaz, Trabzonspor'a transferinin hayatının kırılma noktası olduğunu söyledi.

Yılmaz, "Hayatımın kırılma noktası Trabzonspor'a transfer olmam ve Şenol Güneş'le tanışmam" dedi.

"ŞİMDİKİ AKLIM 20'Lİ YAŞLARIMDA OLSAYDI BAMBAŞKA BİR BURAK OLURDU"

Kendimde gözle görülür bir değişim var ve bu yaşla ilgili diye düşünüyorum. Keşke senin yaşındayken şimdiki kafam olsaydı lafının doğru olduğunu düşünüyorum. Şimdiki değişimim 20'li yaşlardaki Burak Yılmaz'da olsaydı, bambaşka bir Burak Yılmaz olabilirdi. Harika bir kariyerim oldu, başarının en üst noktalarını gördüm. O zamanlar şimdiki aklım olsaydı en azından Beşiktaş'tan gönderilmezdim diye düşünüyorum.

"MİLLİ TAKIM'DA İSTİKRAR OLMALI"

Türk Milli Takımı, teknik taktikten ziyade duygularla oynanan bir platform. İstiklal Marşı'nı söylediğinde tüylerin diken diken olur. Hiçbir zaman para pul söz konusu olmaz, eski şeyleri açmak istemiyorum. MİLLİ TAKIM teknik direktörlüğünde istikrar olması gerekiyor. En ufak bir şeyde yollar ayrılıyor ülkemizde.

"TEKNİK DİREKTÖR OLARAK BÜYÜK BİR TAKIMDA ÇALIŞMA HEDEFİM VAR"

Biz hep alan taraftaydık, şimdi vermeye çalışıyoruz. Karşı tarafa bildiklerimizi öğretebilmek de bir hoca yeteneği, bunun üzerine çalışıyoruz. Aklımda teknik direktör olarak büyük takımda çalışma, şampiyon olma hedefim var ama bunu şimdi söylemeye gerek yok. Futboldan sonraki kariyerim için hazırlıklar yapıyorum. Selçuk İnan için çok mutluyum, en iyisini yapacağını düşünüyorum. Kariyerimde kazıya kazıya bir yere geldim, antrenörlükte de böyle olacak.

"YABANCI SINIRI DÜŞMEMELİ, YABANCI HAKEM OLMAMALI"

Yabancı hakem söz konusu olmamalı ve yabancı sınırı düşürülmeli. Hollanda'da yabancı sınırı yok ama sen o seviyeye gel, sende de olmasın. Çok yabancı istiyorsanız yabancı başkan gelsin, yabancı hoca gelsin, yabancı gazeteciler gelsin. Yabancı sınırı olmasa Galatasaray'da şu an bir Türk futbolcu sahaya çıkabilir mi?