banner556

>

Trabzon'da tenisi miniklere aşılıyorlar

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan Tenis Antrenörü Zafer Alpay, Trabzon’da tenis sporunu miniklere aşılamak için çalışıyor.5-10 yaş aralığındaki öğrencilerin bulunduğu okullara giderek orada mini tenis kortu kuruyor, daha s

Bölgesel 05.10.2013, 14:03
Trabzon'da tenisi miniklere aşılıyorlar

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan Tenis Antrenörü Zafer Alpay, Trabzon’da tenis sporunu miniklere aşılamak için çalışıyor.

5-10 yaş aralığındaki öğrencilerin bulunduğu okullara giderek orada mini tenis kortu kuruyor, daha sonra çocuklara eğlenceli şekilde tenis sporunun en temel ve basit hareketlerini öğretiyor.

Hedeflerinin Tenis Sporu’nu yaymak olduğunu belirten Antrenör Zafer Alpay, “Okulları dolaşarak yetenekli sporcuları arıyoruz. Önceliğimiz tenis sporunu tanıtmak, oyunlar oynayarak çocuklara bu sporu sevdirmek. Tenis sporunu yapabilmeleri için onları teşvik ediyoruz. Trabzon’da bir çok ilde olmayan tesislere sahibiz. Bu tesislerin minik sporcular ile cıvıl cıvıl dolması arzusundayız. Bu alanda çalışmalarımızı belirlediğimiz bölgelerde ilerletiyoruz. Okullarda başlattığımız çalışmalarda yetenekli çocuklara ulaşıp, ileride iyi bir sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@