7m


7m

hyundai

Trabzon ve Karadeniz'de hava durumu 31.01.2018

Hava sıcaklığının iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, batı bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bölgesel 31.01.2018, 08:52
Trabzon ve Karadeniz'de hava durumu 31.01.2018

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu'nun kıyıları, Bartın ve Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak, Trabzon ve Rize'nin yüksek kesimleri ile Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Ardahan ve Kars çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, batı bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Trabzon: Çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, iç ve yüksek kesimler karla karışık yağmur ve kar yağışlı 11
Rize: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10
Artvin: Kar yağışlı 3
Bayburt: Kar yağışlı 1 

Gümüşhane: Kar yağışlı 4 
Ordu: Yağmurlu 12
Giresun: Yağmurlu 11
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 10
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 9
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 11
İzmir: Az bulutlu ve açık 17
Adana: Az bulutlu 16
Antalya: Az bulutlu 20
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu -1
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 10


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@