Trabzon'da akaryakıt ödüllü" kan bağışı kampanyası

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde bir iş adamı, Kızılayın kan bağışı kampanyasını desteklemek amacıyla her bir ünite kan bağışı için 50 liralık akaryakıt vereceğini vadett

Bölgesel 06.03.2017, 15:36 06.03.2017, 18:18
Trabzon'da akaryakıt ödüllü" kan bağışı kampanyası

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, iş adamı Yaşar Erbaşaran, sivil toplum örgütlerinin desteğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyasında, her bir ünite kan bağışlayana 50 liralık akaryakıt vereceğini vadetti. 

 
Kızılay Kan Merkezinin Akçaabat ilçesindeki sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Atatürk Parkı'nda düzenlediği kampanyada, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Belediye Başkanı Şefik Türkmen ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri kan verdi. Kan bağışı için Akçaabatlılar uzun kuyruklar oluşturdu.
 
"Babamın ölüm yıl dönümü dolayısıyla yapıyoruz"
 
Trabzonlu iş adamı Yaşar Erbaşaran da bağışlanan her bir ünite kan için 50 lira tutarında akaryakıt vereceğini vadederek kampanyaya katkıda bulundu.
 
Erbaşaran, 2 gün boyunca devam edecek kampanyaya destek için böyle bir uygulama yaptığını belirtti.
 
Benzer bir kampanyaya daha önce de aynı şekilde destek verdiğini ve büyük ilgi gördüğünü anlatan Erbaşaran, şunları söyledi:
 
"Babamın ölüm yıl dönümü dolayısıyla her yıl böyle kampanya düzenliyoruz. Kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla her bir ünite kan bağışında bulunana 50 liralık akaryakıt vereceğiz. Daha önce de böyle kampanya düzenlemiş ve bir günde 361 ünite kan bağışında bulunmuştuk. Şimdi burada hedefimiz bu rakamı çok daha yukarılara çıkartmaktır. Tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz."
 
Milletvekili Cora da Akçaabat'ta çok önemli ve anlamlı bir faaliyet gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Burada gerçekleştirilen kampanya ile Kızılayımızın en önemli görevlerinden birisi olan kan ihtiyacına önemli bir destek verileceğini düşünüyorum. Kampanyaya destek olan tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum." dedi.
  


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@