banner526

banner533

banner513

Şener'in sözleri olay yarattı

Trabzonspor Kulübüne devrine karar verilen Yenimahalle sahil dolgu alanının görüşüleceği dünkü Trabzon Belediye Meclisi toplantısına katılmayan AK Parti grubunun Başkanı İsmail Kemerkaya, konuyla ilgili haber61'e olay açıklamalarda bulunan Trabzonspor Kul

Bölgesel 03.03.2009, 14:01 21.06.2019, 14:11
Şener'in sözleri olay yarattı

Trabzonspor Kulübüne devrine karar verilen Yenimahalle sahil dolgu alanının görüşüleceği dünkü Trabzon Belediye Meclisi toplantısına katılmayan AK Parti grubunun Başkanı İsmail Kemerkaya, konuyla ilgili haber61'e olay açıklamalarda bulunan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'e cevap niteliğinde bir açıklama yaptı.

Kemerkaya açıklamasında, Canalioğlu'nu hedef alarak, “Beledişe Başkanı Sn. Volkan Canalioğlu, yine bir basiretsizlik örneği sergileyerek, bu konunun altyapısını oluşturmadan, hiçbir meclis üyesinin görüşünü almadan tamamen adeta bir oldu-bitti anlayışıyla Trabzon'umuzun seçkin kurumlarını birbirine düşürülmesinin baş mimarıdır” dedi.

İşte Kemerkaya'nın o açıklaması:

“Bırakın Trabzonspor'umuza karşı herhangi bir eylem içerisinde olmayı böyle bir düşünceyi dahi aklımızdan geçirmek bile mümkün değildir. Kaldı ki, aynı Meclis daha 6 ay önce sahildeki Haluk Ulusoy Spor Tesislerinin komisyonlara dahi havale etmeden meclise ittifakla oylamak suretiyle Trabzonspor'umuza hizmet etmenin büyük mutluluğu içerisinde devrini gerçekleştirmiştir. Trabzonspor sevdamızdan hiçbir kimsenin ama hiçbir kimsenin şüphe etmesi mümkün değildir.
Biz Trabzon Belediye Meclis üyeleri, en az Başkanımız Sadri Şener Bey kadar Trabzonsporluyuz. Mecliste yakalarımıza meclis üyesi rozeti yerine Trabzonspor rozeti takmaktan gurur duyuyoruz. Bu nedenle Trabzonspor Kulübü Sn. Sadri Şener'in haber61'e vermiş bulunduğu “Trabzonspor'a darbe vurdular” şeklindeki talihsiz ve haksız beyanı, biz Trabzon Belediye Meclisi Üyelerini son derece üzmüştür.

Esasında, Trabzon'da dünden beri yaşanan bu nahoş olayların müsebbibi, Belediye Başkanı Sn. Volkan Canalioğlu'dur. Sn. Belediye Başkanı bu konu ile ilgili tüzel kişiliğini dikkate almayarak bir emri vaki ile gündem yapmıştır. Ben, meclisin çoğunluğunun Grup Başkanı İsmail Kemerkaya olarak hususu ancak meclis gündemi adresime postalandığında öğrenmiş olduğum gibi, diğer bütün Meclis üyesi arkadaşlarımda aynı şekilde haberdar oldular. Trabzon Belediye Meclisi, Trabzon Belediye Başkanı'nın da üstünde Belediyenin en büyük karar ve denetim organı olarak hiçbir gücün emriyle iş yapmaz. Bu meclis, aynı Trabzonspor gibi Trabzon halkının ta kendisidir.

Netice olarak Beledişe Başkanı Sn. Volkan Canalioğlu, yine bir basiretsizlik örneği sergileyerek, bu konunun altyapısını oluşturmadan, hiçbir meclis üyesinin görüşünü almadan tamamen adeta bir oldu-bitti anlayışıyla Trabzon'umuzun seçkin kurumlarını birbirine düşürülmesinin baş mimarıdır. Burada Sn. Belediye Başkanının göremediği ve biz Meclis üyeleri olarak şimdiden gördüğümüz, Trabzonspor'umuzu gelecekte yargıya düşürecek şekilde Türkiye gündeminde tartıştırmamak için bu gündem konusunun; hukuki altyapısı tamamlanarak, seçilecek yeni meclisin kararına bırakmak düşüncesiyle dünkü meclis toplantısına katılmadığımızı bir kez daha Trabzon kamuoyunun bilgilerine sunmak isterim”

Yorumlar (35)
sarmacı 12 yıl önce
Karalamaya devam hepiniz aynısız.daha inandırıcı olmanızı beklerdim.bu olayın da volkan beye oy kazandıracağını düşünüyosunuz galiba
malimar 12 yıl önce
sayın kemerkaya meclis toplantısının amacı nedir bir konuyu tartışmak sonunda bir karara varmaktır siz toplantıya gitmediniz ki savunma yapıyorsunuz yok oldu bitti gidip görüşünüzü belirtseydiniz haklılığınızı kamu oyuna da anlatmaya çalışsaydınız....neyin oldu bittisinden bahsediyorsunuz gidip hayor deseydiniz istemiyorsanız trabzonspora katkı sağlanmasından yazıkk
ZugasiBerepe 12 yıl önce
Bakın Ne Diyor Kemerkaya "seçilecek yeni meclisin kararına bırakmak düşüncesiyle dünkü meclis toplantısına katılmadığımızı bir kez daha Trabzon kamuoyunun bilgilerine sunmak isterim” Sadri Şener Ne Diyor "Neden gitmiyorlar, meclis toplantısına. Toplantı yapmışlar, bir daha ki döneme bırakmışlar. Şevkimi kırıyorlar. Seçimde 3 oy alabilmek için beni kırıyorlar. Ben daha lüzumluyum diye düşünüyorum öbürlerinden. Bordo-mavi atkıyı vuruyorlar sırtlarına çıkıyorlar kürsüye. E ben nasıl Trabzonspor'u ayakta tutacağım. O zaman ben bu olayı bana karşı bir isteksizlik olarak algılıyorum."Kemerkaya çok Şey Söylemek İsterdim ama Yeri Bu Ortan Değil..Diyor ki Bizi Haberimiz Yoktu Böyle Bişeyden ama Sadri Şener diyorki Sonraki Döneme Bırakmak İçin Önceden Toplantı Yapmışlar.Kemerkaya diyorki Hukuki Alt Yapısı Hazır Değil ey Kemerkaya Madem Önceden Haberin yoktu nerden Ögrendin Hukuki ALt Yapısını Ayrıca Sayın Şener Acemi Birimi ki Hukukisi Hazırmı değilmi Bilmiyormu.Yazıklar Olsun Size Bu AKP daha Dün Gibi Trabzonspora Yaptıkkları aklımda Albayrakla Takımı küme Düşürmeye Çok Yaklaşmıştınız Çekin Elinizi Bu Takımın Üstünden Aslında Asıl Söylemek İstediklerim Bunlar değil ama Kalsın Gerisi Bende.
azizseyfi 12 yıl önce
yani TS ÜZERİNDEN SİYASET YAPMA VEYA KULLNAMA işidir bu...

zamanlmaya bakarsanız bu böyle..

başka hesaplaşacak konu mı bulamadınız...

seçim arefesinde bu işi bu duruma düşürmek ayıp oldu...

mecliste görüşmeniz gereken bir konuyu halkın önüne atmanız belediyecilk olrak da iyi bir sınav değil

ts ye trbzona hizmet edendir üstün olan...

siyaset bir hizmet ARACIDIR AMAÇ DEĞİLDİR...

AKYAZI gibi projelere sahip çıkan destek veren GELİR GETİRECEK kaynakları açandır gerçek siyestçi...biz etiketlerle kanmayız.....icraatlara baktık bakacağız....
calimero 12 yıl önce
Şu yazılı açıklamadan anladığım sadece siyasi bir çıkar çatışmasının ortaya çıkmış olması, meclise katılmadan gitmeyerek hangi anlayışan söz edebiliyorsunuz anlamak mümkün değil!!Samimi olsaydınız meclis açılır bu beyanınızı orada verirdiniz, bu şekilde hizmet yapmaktan kaçmak da ne demek! Sizler o meclisi toplayıp çalışmak zorundaydınız fakat bunu keyfi olarak yerine getirmediniz!Tembelsiniz, el kaldırıp imza atmakla şehre hizmet ettiğinizi sanıyorsunuz, meclisi toplamadınız oy kullanmadınız yapabildiğiniz sadece bir el kaldırmak yada imza atmaktır, emir nasıl geliyorsa kulluk etmektir sonrada Trabzona hizmetten söz ediyorlar!Siz bu halkı eskisi gibi kandırabileceğinizimi sanıyorsunuz? İnternet doğdu maskeler düştü, artık her görüşü her düşünceyi okuyarak öğrenebiliyoruz basit oyunlarınızla sadece gülünç olursunuz.
alpozan 12 yıl önce
kemerkayamısın nesin inşallah bi dahaki seçimde seçilmezsin de kurtuluruz senden...
ZugasiBerepe 12 yıl önce
Gidin Fenerin Projelerini Onaylayın Siz Akp Zihniyeti Seçim Zamanı Geldi Yine Trabzonspora Kirli ellerinizi Sürmeye Başladınız Sizin Genel Başkanınız Fenerin Cezasını Kaldırır Sizler Meclisi Toplamayarak Trabzonsporu Cezalandırırsınız Başka Haber Vermemişte Ondan Toplanamamışlar Sizler Değilmisiniz Bir dahaki döneme bırakmak için önceden toplantı yapan hani haberiniz yoktu yalancılar topluluğundan başka bişey değilsiniz.trabzon insanı balık hafızalı olmayacaktır size oy verip geleceğini kaybetmeyecektir.
lostbumerang 12 yıl önce
devlet size maaş veriyo meclis üyeliğinin nimetlerinden yararlanıyosun bide sana davetmi göndericez aman meclise katıl diye sen her zaman katılmakla mükellefsin zaten nerdesiniz tatildemi kafanıza göremi gidiyosunuz meclise kim seçti sizi sen kimsin ne oluyo ne bu yaygara sen görevinin başında olma bide o şöyle yok sadri şener kadar en az tsliyiz oldu bizde çocuğuz zaten inandık baksen görevinizin başında olun kardeşim sizi meclisde olun diye seçti bu halk evde yatın diye diyil olmadı bırakın gidin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@