Rize'li vatandaşın küçük bir sorunu var !

Rizeli Recep Baykuş, 2 yıldır özenle uğraştığı tekneyi bitirdi ancak; tekne malesef yapım alanından dışarı çıkarılamıyor.Ancak 7 metrelik teknenin boyutunu hesaba katmayan Baykuş, şimdi de, atölyenin dar kapısı nedeniyle tekneyi dışarı nasıl çıkararak den

Bölgesel 02.11.2012, 15:26
Rize'li vatandaşın küçük bir sorunu var !

Rizeli Recep Baykuş, 2 yıldır özenle uğraştığı tekneyi bitirdi ancak; tekne malesef yapım alanından dışarı çıkarılamıyor.

Ancak 7 metrelik teknenin boyutunu hesaba katmayan Baykuş, şimdi de, atölyenin dar kapısı nedeniyle tekneyi dışarı nasıl çıkararak denize ulaştıracağının hesabını yapmaya başladı.
 
Evi sahilden uzak olmasına rağmen deniz tutkusuyla yaşayan Recep Baykuş, Alipaşa Köyü'ndeki evinin yanında, yaklaşık 2 yıl önce önce bir atölye inşa etti.
 
38 yaşındaki Baykuş, sonra da ahşap ve polyester malzeme kullanarak hayalindeki teknenin yapımına başladı. Kısa süre önce teknenin yapımını tamamayan Baykuş, boyutu hesapladığından büyük olan tekneyi, kapısı dar olan atölyeden çıkartamadı. Tekneyi dışarı nasıl çıkaracağını düşünmeye başlayan Baykuş, çare olarak atölyeyi yıkmaya, tekneyi de vinçle dışarı çıkartarak kamyona yükleyip sahile götürmeye karar verdi.
 
GEREKİRSE TEKERLEK TAKAR İNDİRİR!
 
Yaşadığı sıkıntayla ilgili konuşmayan, Atölyeyi yıkacağım, tekneyi çıkaracağımö demekle yetinen Recep Baykuş'un komşuları ise, her sorunun üzerinden gelebilecek yetenekte olduğunu belirterek, 'Atölyeyi yıkar, tekneye tekerlek takar, bir şekilde suya atarö diye konuştular.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@