banner536

banner526

banner533

Rize Belediye Başkanı Kasap'tan Atatürk heykelinin taşınması için açıklama

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Atatürk Heykeli'nin taşınması konusunda ortaya atılan söylem ve tepkilere üzüldüğünü söyledi.

Bölgesel 23.12.2016, 13:45 23.12.2016, 13:49
Rize Belediye Başkanı Kasap'tan Atatürk heykelinin taşınması için açıklama

Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Atatürk heykelinin taşınmasının ardından konunun yanlış yorumlanması nedeni ile ortaya atılan olumsuz söylemlerin kendilerini üzdüğünü belirtti. Kasap konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, heykelin taşınmasını değerlendirerek “15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi çerçevesinde Rize Belediyesi tarafından başlatılan inşaat çalışmaları kapsamında meydanda bulunan Atatürk Heykelinin Rize Valiliği önüne nakli güvenli bir şekilde sağlandı. Dün gündüz itibariyle Rize Belediyesi ekiplerince başlatılan Heykelin nakil çalışmaları gece geç saatlere kadar devam etti. Heykel akşam saatlerinde Rize Valiliği önündeki Resmi tören alanına yerleştirildi. Titizlilikle yürütülen çalışmalar kapsamında Heykelin montaj işlemi ekipler tarafından tamamlanırken, heykelin çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor” dedi.

Kasap, haksız eleştirilerin kendilerini üzdüğünü belirterek “Bilindiği üzere Rize Belediyesi olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projemizin inşaat çalışmaları başlatılmış olup, kazı çalışmalarının devam ettiği alanda bulunan Atatürk Heykelimizin yeni tören alanımız olan Rize Valiliği önüne taşınma işlemi gerçekleştirilmiştir. Heykelin taşınma süreci bazı kesimler tarafından heykel kaldırıldı ve akıbeti belirsiz gibi kamuoyuna yansıtılmaya çalışılmıştır. Fakat yapılan bu çalışmada bundan sonraki resmi törenlerimiz Rize Valiliği önünde yapılacak olması nedeniyle Atatürk Heykeli ekiplerimiz tarafından güvenli bir şekilde yeni tören alanına yerleştirilmiştir. Bu çalışmanın altında farklı nedenler arayarak, konuyu farklı noktalara çekme gayreti içerisinde olan bazı kesimlerin gerek ilimizle gerekse Rizeli vatandaşlarımızla ilgili söylemleri bizleri derinden üzmüştür. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi inşaat çalışmaları kapsamında yapmış olduğumuz bu çalışmanın altında hiçbir suretle farklı düşüncelerin olmadığını kamuoyunun takdirine sunuyorum” şeklinde konuştu.

ATATÜRK HEYKELİ YENİ YERİNDE 

Rize’de Meydan Projesi inşaat çalışmaları nedeni ile bulunduğu yerden alınan ve kamuoyunun tepkisini çeken Atatürk heykelinin Rize Valiliği önündeki tören alanına nakil işlemi tamamlandı.

Rize Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Meydan Projesi kapsamında, Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli, geçtiğimiz gün yaklaşık 8 saat süren titiz bir çalışma ile hasar görmeden bulunduğu yerden alınarak Rize Valiliği önündeki tören alanına taşınmıştı. Heykelin taşındığı yerindeki montajı gece geç saatlere kadar süren çalışma ile tamamlandı.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
Ardesenli 4 yıl önce
Samimi gelmiyor. Verilmek istenen mesaj net.
yusuf bakan 4 yıl önce
neymiş Allah aşkına verilmek istenen mesaj bay çok bilmiş?
ibrahim çevik 4 yıl önce
yoklama yapıyorlar. Yersen. yemezse kıvırtma üstadı kesiliyorsunuz.. Yemeyecek. Atatürk'ün gençleri yemeyecek efendi.
halim 4 yıl önce
SAYIN BAZGAN
SEN AYYAKABI HEYKELINI DIK ORAYA . SIZE ATATURK COK BUYUK GELIR.
Gümüşhaneli 4 yıl önce
Atatürk bizim en saygı ve sevgi duyduğumuz atamız büyümüzdür.öyle kardeş ve evlat katili Padişah sevenlerden deyiliz hamdolsun.
memati 4 yıl önce
Bu ülkede demokrasinin, laikliğin, Atatürk ilke ve inkilaplarının, vatan sevgisinin önüne kimsenin, tekrar ediyorum rütbesi mevkisi ne olursa olsun hiç kimsenin geçmesine izin vermeyeceğiz. Varolsun Türkiye Cumhuriyeti!
oflu 4 yıl önce
sen daha önce de kaldırmak ıstedın de yerıne cay bardagı koyacaktın unuttunmu 15 temmuzu bahane buldun ıcraatını gercekleştırdın.başkan hıkaye okumayı bırak.
halim 4 yıl önce
farkli dedigin ne?
sen takiye yapiyorsun .
ATATURK u bizim kalbimizden asla silemessiniz .
trabzonda rizede . ATATURK dusmanligi hat safada .
TRABZON boyle olmamamaliydi.
Yaşar 4 yıl önce
Atatürk'ü kalbinizden silmiyor... Kıyamette Atatürk ile haşrolasın...
dağlı 4 yıl önce
başkan senin derdin ne? evet TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE DERDİN VAR, BEĞENMİYORSAN GÜRCİSTAN YAKIN DEFOL GİT...
ATALARIN ORADA...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@