Ordu'da iki bin kişi işe alınacak

2 bin kişi "Toplum Yararına Çalışma Programları" (TYÇP) kapsamında istihdam edilecek

Bölgesel 23.02.2017, 10:56
Ordu'da iki bin kişi işe alınacak

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu’da toplam 2 bin kişinin "Toplum Yararına Çalışma Programları" (TYÇP) kapsamında istihdam edileceğini bildirdi. 


Taşçı,yaptığı açıklamada, belediyeler, müftülükler ve orman işletme müdürlükleri gibi kurumlarda istihdam edilmek üzere 2 bin kişinin işe alınacağını söyledi. 

Başvuruların 27 Mart 2017 tarihinde başlayacağını dile getiren Taşçı, İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında çok sayıda kişinin iş sahibi olduğunu hatırlattı. 

Kentte yapılan hizmetlerin aksamaması için İŞKUR’un işçi alımlarını önemsediklerini ifade eden Taşçı, "Ordu’da işe alınacak 2 bin kişi kurayla belirlenecek. İş sıkıntısı çeken hemşehrilerimiz bu fırsatı değerlendirsin ve buna mutlaka müracaat etsin. Başvurular 27 Mart 2017 tarihinde başlayacak." dedi. 

İŞKUR'un son yıllarda önemli çalışmalara imza attığını belirten Taşçı, şöyle devam etti:

"İŞKUR, TYÇP kapsamında herhangi bir uzmanlık alanı olmayan, belirli bir eğitim almamış, kendi başlarına iş bulmaları zor olan işsiz grubu bilinçli yönlendirmelerle istihdam edip gelir elde etmelerini sağlayarak önemli bir sosyal sorumluluk üstlenmektedir. Başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere Ordu'muzdan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu'na teşekkür ediyorum. Ordu'ya hayırlı uğurlu olsun."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@