Ordu'da 'Anne Üniversitesi' kuruluyor

Ordu’da Anne Üniversitesi kurulması için protokol imzalandı.

Bölgesel 08.03.2017, 19:10
Ordu'da 'Anne Üniversitesi' kuruluyor

Altınordu Belediyesi ve Ordu Üniversitesi(ODÜ) arasında "Anne Üniversitesi" projesinin iş birliği protokolü imzalandı. 

Altınordu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen protokol imza törenine Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, öğretim görevlileri ve projede yer alacak anne ve anne adayları yer aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, "Proje ile aile içi eğitim başta olmak üzere, aile içi iletişim, çocuk gelişimi, çocukların eğitimi, sağlık konusunda ailelerin daha mutlu hale getirilmesi noktasında önemli bir mesafe kazandırılacaktır" dedi.

Başkan Tekintaş şöyle devam etti: "Türkiye değişim, dönüşüm ve gelişimini sağlarken bizim milli ve manevi değerlerimiz olan Türk toplumunun temeli saydığımız ailelerin bilgili, donanımlı olması gerektiğinin farkındayız. Özellikle boşanmaların sayısal olarak ne kadar arttığı görüyoruz. Ordu, ülkemizde boşanma oranının yüksek olduğu illerden bir tanesidir. Bunun sebepleri sonuçları yansımaları değerlendirilebilir. ‘Anne Üniversitesi’ projesine katkı sunan başta rektörüm olmak üzere katkıyı sunan herkese teşekkür ediyorum."

13 Mart'ta başlıyor

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, öğrenmenin yaşının olmadığının altını çizerek şöyle konuştu: "Bu projede olmaktan, iki kurum arasında bu protokolün imzalanmasından dolayı hakikaten bizde çok mutluyuz. Bu proje ile kadınlarımızın bilgileri artacak, onların birçok konuda bir üniversite havasını koklayacak şekilde bir araya gelmelerini sağlayacaktır. Çok ciddi derslerimiz var. Bayanlarımıza hemen söyleyelim biz ders takibini yaparız, hocalarımız kesinlikle yoklama alır bu konuda hiçbir endişeniz de olmasın yani bir tolerans tanımamızda mümkün değil. Baştan onları söyleyelim disiplinli bir üniversiteyiz. Altınordu Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi üniversite güzel bir gelişme gösterdi. Artık ortak projeleri üretebilen birçok işte birçok katkıda söz sahibi olan bir üniversite haline geldik. Akademik anlamda da gerçekten çok güzel gelişmelere sahip oluyoruz. Hayata bakış açınızı değiştirecek neler yapabileceğinizi evlerinize daha nasıl güzellik katabileceğini ortaya koyacak bir projedir. Bu projenin daha gelişmesi de arzumuzdur. İstiyoruz ki herkes üniversiteli olsun. Herkes eğitimini tamamlasın gerçekten öğrenmenin yaşı yok bilgi en değerli hazinedir. Ne olursa olsun okuyacağız bilgi sahibi olacağız bunu sertifikalandıracağız. Becerebilirsek diploma sahibi olacağız. Ben bu cesur annelere, cesur arkadaşlarımıza, bayanlarımıza teşekkür ediyorum, geldiler en azından bu programa katıldılar. Eğitim sürecinde ev ekonomisi, girişimcilik, anne çocuk sağlığı, sağlıklı girişimcilik anne çocuk sağlığı, insan ilişkileri ve ilişkileri gibi birçok dersi görecekler ve inşallah programdan da başarıyla ayrılacaklar. Böyle bir eğitim öğretim programının sonunda kendilerinin öz güvenlerinin çok daha iyi olabilecek noktaya gelecekler. Biz onları şimdiden kutluyoruz, başarılar diliyoruz."

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Yarılgaç ve Başkan Tekintaş "Anne Üniversitesi" işbirliği protokolünü imzalandı. 13 Mart tarihinde başlayacak ve 8 hafta sürecek olan eğitimin sonrasında kursiyerlere katılım belgeleri verilecek.


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@