Ölüme mi terk edilecekti?

Artvin'de bir kaç gün önce meydana gelen trafik kazasında yaralanan Ermeni Uyruklu Gayani Karabeçyan, ambulansla acil servise getirildiği Karadeniz Tıp Fakültesi'nde tedavi edilmediği ortaya çıktı. Kazada ağır yaralanan Gayani Karabeçyan'ın tedavisini Fat

Bölgesel 21.11.2008, 15:15
Ölüme mi terk edilecekti?

Artvin'de bir kaç gün önce meydana gelen trafik kazasında yaralanan Ermeni Uyruklu Gayani Karabeçyan, ambulansla acil servise getirildiği Karadeniz Tıp Fakültesi'nde tedavi edilmediği ortaya çıktı. Kazada ağır yaralanan Gayani Karabeçyan'ın tedavisini Fatih Devlet Hastanesi üstlendi.  

ERMENİ KADININ ÇİLESİ

Artvin'de meydana gelen kazada ağır şekilde yaralanan Ermeni uyruklu Gayani Karabeçyan'ın çilesi hayrete düşürüyor. Karabeçyan'ın ilk olarak Tıp Fakültesi'ne getirildiği ancak burada tedavisi yapılmadığı öğrenildi. 

Fatih Devlet Hastanesi'nin kabul ettiği Gayani Karabeçyan, burada hemen ameliyata alındı. Vücudunun belirli bölgelerinde kırıklar olan Karabeçyan'ın hastaneye geldiği anda Başhekim Yardımcısı Ahmet Beşir'den telefonunu istediği ve eşine durumunu anlatarak yardım istediği öğrenildi.

Fatih Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Anestezi uzmanı Ahmet Beşir; haber61'e yaptığı açıklamada, "Karabeçyan bize getirildiğinde kalça ve omurgalarının kırık olduğu anlaşıldı hemen ameliyata alındı. Yaklaşık 4 saat süren bir ameliyatın ardından yoğun bakıma alındı. Şuan da hayati bir tehlikesi yok, ama kısmî felç geçiriyor. Hala yoğun bakımda hepimiz beklemedeyiz” dedi.

Hastanın giderlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından karşılandığını belirten Beşir, "Hastanın verecek olduğu ilk tepkiyle hastanın sağlık durumunu belirleyeceklerini söylediler"

KTÜ Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Halil Kavgacı verilen bilgilere göre Ermeni Uyruklu hasta Gayani Karabeçyan'ın hastaneye geldiğini fakat hastanede yer olmamasından dolayı tansiyonu ve nabzı kontrol edilerek başka hastaneye gönderildiği öğrenilmiştir. Kavgacı, "Tıp Fakültesi bölgeye hizmet veriyor ve hastanemizde 44 tane yatak bulunuyor, o anda yer yoktu. Bizde hastayı başka hastaneye göndermek durumunda kaldık" dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@