Karadeniz Fotoğrafları ile Diyarbakır'da

Diyarbakır fotoğraf derneği Trabzon'da Diyarbakır fotoğrafları sergisi açması sonrasında şimdi de Karadeniz fotoğrafları Diyarbakır'da sergilendi.

Bölgesel 22.10.2019, 10:46
Karadeniz Fotoğrafları ile Diyarbakır'da

Kısa adı Fotono21 olan Diyarbakır fotoğraf derneğinin 24-28 Nisan tarihlerinde Trabzon İl Kültür ve Turizm  Müdürlüğünün daveti üzerine Trabzon'da Diyarbakır fotoğrafları sergisi açtı. Kurulan bu gönül köprüsü sayesin de  Karadeniz fotoğraflarına şimdi de Diyarbakır ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraf sanatçısı Metin Öztürk, Diyarbakır a daha önceden 2 kez geldiğini ve şehrin dokusuna hayran kaldığını söyledi. Öztürk Fotoğraf ve yollar benim görsel serüvenimin döngüsü. Fotoğraf için geziyorum, Gezmek için fotoğraf çekiyorum benim vazgeçilmezim. bir çok dostlarım oldu buda beni mutlu ediyor. Hobi olarak fotoğraf çektiğim için profesyonel gözle amatör olarak çalışıyorum Bugüne kadar yaptığım çalışmaları hiçbir karşılık beklemeden insanlarla paylaşmaya çalıştım. Bunu yaparken tek amacım bölgemizin görsel zenginliklerini tüm dünyaya tanıtmak. İstiyorum dedi 

Fotono21  fotoğraf  derneği başkanı  Mehmet Kılıçoğlu  ise Derneğimizde tüm fotoğraf gönüllülerini bir araya toplamaktan ziyade, bir arada uyumlu çalışabilecek fotoğraf ekipleri oluşturmak, sabır ve istikrarla projeler üretmek ve bunları paylaşmaktan haz duyacak bir gönül birlikteliğini kurmaya çalıştık. Kendi şehrimizde başlayan bu birliktelik ve güç birliği zaman için de diğer illere de yansıdı. Bu yansımanın sonucu olarak Trabzon’dan Diyarbakır ‘a kurulan gönül bağının sergisini açtık bugün. Bu birlikteliğin daha da kuvvetlenerek büyümesi tek temennimiz. dedi

Fotono21 Fotoğraf Derneği üyesi Metin Öztürk’ün fotoğraflarından oluşan sergi Akçay grup tarafından destekleniyor. Akçay Grup Yönetim Kurulu başkanı Ramazan Akçay Şehrin gelişmesi ve büyümesinde sanayi kadar sanatın da çok önemli olduğunu, Diyarbakır’ın 33 medeniyete ev sahipliği yaptığını bu kadim toprakların sanat a ve sanatçıya her zaman ev sahipliği yaptığını ve yapacağını söyledi.

İçkalae müze kompleksinde  bugün açılışı yapılan Karadeniz fotoğrafları sergisi 4 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

Karadeniz Fotoğrafları ile Diyarbakır'da

Karadeniz Fotoğrafları ile Diyarbakır'daTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@