banner526

banner533

banner513

İl Başkan vekili yetkilileri uyardı

Tarım, bazı serseri gruplarının huzuru bozduğunu, köşe başlarını tutarak genç bayanlara, genç kızlara sarkıntılık etmektedirler. Bu konularda partimize şikayetler gelmektedir. Yetkilileri göreve çağırıyoruz” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon

Bölgesel 23.09.2008, 09:38
İl Başkan vekili yetkilileri uyardı
Tarım, bazı serseri gruplarının huzuru bozduğunu, köşe başlarını tutarak genç bayanlara, genç kızlara sarkıntılık etmektedirler. Bu konularda partimize şikayetler gelmektedir. Yetkilileri göreve çağırıyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon İl Başkan Vekili Bekir Sıtkı Tarım, Uzunsokak'ta toplanan bazı serseri gruplarının huzuru bozduğunu belirterek, gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Tarım, yaptığı yazılı açıklamada bazı grupların özellikle sokaktan geçen bayanlar sözlü tacizde bulunduğunu dile getirerek, "İlimizin vitrini olan Uzun Sokağımızın, yeniden imar edilip, trafikten arındıktan sonra halkımızın kullanımına sunulması gerçekten güzel bir hizmet olmuştur.

Bu konuda emeği geçenleri bu şehrin insanları elbette unutmayacaktır. Ancak son günlerde bu güzel sokağımızın sinema ve "Konak Düğün Salonu Sokağı ile kesiştiği köşe başında, Tanjant Kiler" karşısında; beşer onar kişilik bazı serseri grupları köşe başlarını tutmuş, gerek kendi aralarında gerekse o civardan geçmekte olan bazı insanlarla kavga etmekte, genç bayanlara, genç kızlarımıza sözle sarkıntılık etmektedirler.

Bu konularda partimize de pek çok şikâyetler gelmektedir. Lütfen bu güzelim sokağımıza yazık etmeyelim" dedi.

Tarım, Vali Nuri Okutan ve Emniyet Müdürlüğünü göreve çağırarak, "Buradan sayın valimize, sayın emniyet müdürümüze sesleniyorum; bu kendini bilmez serseri takımını etkisiz hale getirecek tedbirler alınsın.

Unutulmamalıdır ki zamanında ve yerinde yapılmayan, es geçilen meşru müdahaleler, olayların büyümesine ve sonuçta toplumsal patlamalara neden olur. Böyle bir şeyi de aklı başında kimse arzu etmez. Onun için şimdiden anılan sokakta sivil ve resmi kolluk kuvvetlerinin görevlendirilip sokağın denetim altına alınması kanaatimizce elzem ve zaruri görülmektedir" biçiminde konuştu.
Yorumlar (7)
karsiyanlal 12 yıl önce
bu konuda en sonunda çıktı birisi ama kesin onunda yakınına taciz oldu o yüzden bunu yaptı yoksa nerde böle duyarlılık ; neyse bu konu uzun sokağın yıllardır yarası ; imaj diyoruz ya sayın valim hırantta değil ordaki zibidiler o imajı yerin dibine sokuyor ; oraya 5-6 sivil, tacizi gördümü çaktırmadan alsın doğru merkeze sabhtan akşama olay biter hatta köşeleride vereyim ;zorlunun arka tarafı royal sineması yolu kanuni ortaokul köşesi bağkur binası köşesi karınca iş hani bölgesi burdalar bu tipler belli sokakta kollar iki yana açık saçlar yukarıda ve en önemli özellikleri kapadayı edası ile çok sesli konuşmaları; unutmayınki 40 bin öğrenci (türkiyenin her yerinden) o sokakta ayrıca birde üniversiteler içine kampüslere giren tacizcilerde var örnek ; eğitim fakültesi içi ve çevresi
Karaani 12 yıl önce
Gelip geçenle kavgaa etmek için fırsat kollayan,bu şekilde toplumda yer edinebilmeyi uman zavallılar, Elinden hiçbir iş gelmediği için cebinde 2 ytl ile akşam eden serseriler,

Okumak istikrar ve zeka işi olduğundan o kapılardan çoktan sürülmüş akılsızlar.

Üzerindeki gömlek ve pantolondan başka giyecek hiç birşeyi olmadığı halde görünüşü adamlık sayan çaresizler.

Başkasını rahatsız etmemenin insanlığın gereği olduğu,aksinin hayvanlara göre bir hareket olduğunu bilmeyen montofonlar.

20li yaşları geçtiği halde saat 14'e kadar yatıp çıkarken annesinden zorla 5 ytl alıp uzun sokağa inen asalaklar,

Trabzon gençliğini ve şehrini rezil eden cahiller,sizden bahsediyo,duyuyormusunuz.

Trabzonun yüz karaları.
cesur_tr 12 yıl önce
bu serseriler dediğimiz grup şu anda trafiğe çıkmış durumda..artık doğan slx araba türü gördüğümde hemen serseri olduğunu anlıyorum..kendini o iğrenç sesli egzostlarla tatmin eden bi gençlik..kendince egzost patlatmayı büyük bi marifet olarak gören insanlar..kızların yanından geçerken lastik çektiklerinde bütün kızların ve çevredekilerin onlara hayranlıkla baktığını sanan zavallılar..hayatta tüketmekten başka işlevi olmayan yaratıklarsınız..sizler genelde interneti cinsel içerikli kullanırsınız..umarım bigün yolunuz bu siteye düşerde bynları okursunuz..size acıyorum..
casa 12 yıl önce
Vatandaş olarak bu serseri ve benzer serseriliklerle mücadele yolunun güvenlik güçlerine ihbarda bulunmaktan gectiğinin bilincinde olunmasıdır.
miço 12 yıl önce
hey gidi günler millet aya biz hala yaya .bütün yorumlara teşekkür ediyorum duyarlı olmak çok güzel kırk yıl düşünsem trabzonun serseri yatağı olacağı aklıma gelmezdi bekir arkadaşımada teşekkür ederim kabahat bizde çocuklarımıza iş beğendiremiyoruz kimse burnundan kıl aldırmassa böyle olur dayak cennetten ÇIKMADIR saygılarımla
s_l_h_g_g_l 12 yıl önce
bire bir şahit olduk....gecen c.tesi istanbuldan trabzona gittik hem maçı izleyip 5 gün tatil yapıp döndük....aynen uzun sokakda önümüzde 2 kız yürüyor 2-3 adet zibidi arkadas şaçlar giyiniş hareketler tripler bizim kültürümüzle uzaktan yakından alakalı değil kızlarla konuşmaya çalışma rahatsız etme değişik hareketler...yani dejenerasyon hat safhada ayna yokmu evde anlamadım gitti hal içler acısı...trabzonlulukdan eser yok anlayacagınız......habere gözlerimizle çok yakından şahit olduk uzun lafın kısası yazık yani o güzelim şehirde böyle magandalar yakışmıyor....biraz daha akılları baslara toplamak lazım....
talat 12 yıl önce
abiciğim sana sonuna kadar kadılıyorum ne doğru konuşdun kardeşim vatandaş körefini yapmalıyız eyer yapmasak bu türkyenin hali ne olur ewet doğru

Gelişmelerden Haberdar Olun

@