7m

hyundai

tamfinans

Gecikme Faizi Alınmayacak

Pazar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turgut Sağbaş, ağustos ayı sonuna kadar esnafların geçmişe dönük borçlarını ödemeleri halinde, kendilerinden gecikme faizi alınmayacağını söyledi. Sağbaş, yaptığı açıklamada, esnafların aidat borçları olması halind

Bölgesel 05.08.2009, 12:32
Gecikme Faizi Alınmayacak

Pazar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turgut Sağbaş, ağustos ayı sonuna kadar esnafların geçmişe dönük borçlarını ödemeleri halinde, kendilerinden gecikme faizi alınmayacağını söyledi.

Sağbaş, yaptığı açıklamada, esnafların aidat borçları olması halinde kayıtlı oldukları odalardan hiçbir evrak alamadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Tanınan bu hakla geçmiş dönemlere ait aidat borçları için de gecikme farkı alınmayacak. Ağustos ayı sonuna kadar esnaflarımız geçmiş tüm borçlarını ödedikleri taktirde gecikme farkları düşülecek. Yeni uygulamayla, aidat borcu olduğu halde, odada herhangi bir işlem yaptırmak isteyen esnaflar bilgisayardan evrak alamıyor. Bu da hak kaybına ve mağduriyetlere sebep oluyor.

Geçmiş borcu bulunan esnaflarımızın, yeni tanınan bu haklarını kullanıp Ağustos ayı sonuna kadar aidat borçlarını ödemeleri gerekmektedir.''


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@