Forum krizi gittikçe artıyor

Alışveriş merkezinin ortak giderleri de arttı. Döviz üzerinden kira almaya devam edilmesi üzerine Forum AVM'de kriz giderek büyüyor. Esnafın birçoğu banka kredileri ile kiralarını öderken, Multi Turkmall yetkilileri ise krize çare için önerdikleri hiçbir

Bölgesel 20.11.2008, 08:24
Forum krizi gittikçe artıyor

Alışveriş merkezinin ortak giderleri de arttı. Döviz üzerinden kira almaya devam edilmesi üzerine Forum AVM'de kriz giderek büyüyor. Esnafın birçoğu banka kredileri ile kiralarını öderken, Multi Turkmall yetkilileri ise krize çare için önerdikleri hiçbir faaliyeti gerçekleştirmiyor.

Esnafı adeta çağdaş köle gibi gören zihniyete Trabzon halkının da tepki koyması sonucu, Trabzonlular alışveriş merkezine ilgi göstermemeye başladı. Şehirdeki Trabzonlu vatandaşlar "Esnafa alışveriş merkezinin despot yaklaşımı bizimde tepkimizi topluyor o nedenle alışveriş merkezine gitmemeyi yeğliyoruz. Daha çok uzunsokak tercimizi oluyor" dedi.

CİRO KİRASINI YANAŞMIYOR

Multi Turkmall yetkililerinin Trabzon Forum AVM'de ciro üzerinden kira ödemesine yanaşmaması en büyük sorun. Bu konuda diğer illerdeki alışveriş merkezlerinde esnek davranan Multi Turkmall'ın Trabzon'a gelince esnek olmasıda ilginç bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

ORTAK GİDERLER ARTTI
Kira bedellerinde indirim isteyen, ciro üzerinden kira alınması konusunda firma yetkililerine öneri getiren esnafı ise bir başka ilginç sürprizle karılaştı. Edinilen bilgilere göre ortak giderler adı altında alınan aidatlara Forum AVM'de zam yapıldı. Bu da işletme sahiplerini büyük sıkıntıya sokarken "Forum AVM'de bıçak kemiğe dayanmak üzere değil bıçak kemiğe indi" yorumlarını da beraberinde getirdi.

TÜRKİYEYE ÖRNEK OLDU
Forum AVM'deki kepenk indirme eylemi, Türkiye'ye örnek olmuş, birçok Forum benzeri alışveriş merkezlerinde de kepenk kapatma eylemleri yapılmıştı. Eylemin Trabzon hariç diğer illerde amacına ulaşması ise fitili Trabzon ateşledi, karını başka iller aldı yorumlarını da beraberinde getiriyor. Forum platformu ise Multi Turkmall şirketi ile karşılıklı anlayış çerçevesi içerisinde masaya oturup ilişkileri yürütmeye devam edeceklerini belirtti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Saffet Emir 13 yıl önce
Az evvel haberlerde dinledim Forum ülke genelideki alış veriş merkezlerinde % 40 kiralarında indirim sağlamış
asigençlik 13 yıl önce
foRUM kiracılardan az para kazanmıyor.. çalışanlarına en aşagı 2000 ytl maaş veriyor. Toplamışlar nekadar lüx marka varsa oraya.Trabzon halkı salak değil bütçemiz belli.. alsınlar foRUM larını götürsünler istanbulda yada RUM milletinin fazla oldugu yerlerde açsınlar.. bizim dışarıya verecek paramız yok. Alışveriş yapmıyorum gitmiyorumda gidiyorum kunduracılar caddemde alıyorum çayımı simitimi ohhh... eski köye yeni adet işte böyle balon gibi söner..
LLcool 13 yıl önce
adamlar fıstık gibi bi alısveriş merkezi yapıyolar bu güzel sehre biz degerini bilmiyoruz.lütfen böyle güzel bi mekanı harcamayalım.degerini bilelim.haftada iki üç gün gidin bırakın uzun sokagı marası.neden insanlar kendilerini kaliteli hissetmek istemez anlamam.
CNGZBYRKTR 13 yıl önce
ya ben bu esnafıda anlamıyorum..bu resmen bile bile lades demek...adamlar o kadar yatırım yapmışlar..cüzi miktarlaramı kiraya verecekler yani..bizim akıllı esnafımız alışmış uzunsokakta az maliyet,az kira ,çok kara..olan yine vatandaşa oluyor..ben forumdan aldığım zaman en azından şunu biliyorumki uzunsokaktaki butik x in sahibinin cebini doldurmuyorum,sonuçta türkiyenin heryerinde fiyatı aynı olan kaliteli bir ürünü almış alıyorum..
sonuç olarak forumdaki kirayı fazla bulan esnaf ayrılsın ordan kardeşim..kimse kimseye zorla gel burda iş yap demiyolar...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@