Erkan Ocaklı uğurlandı

Yüzlerce kişinin saatler öncesinden camiye gelmesi cemaatin cami dışına taşmasına neden oldu. Cenazeye İstanbul Vaisi Muammer Güler, Şişili Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yanı sıra, İsmail Türüt, Kamil Sönmez gibi Karadenizli sanatçılar da katıldı. C

Bölgesel 17.11.2008, 17:22 20.06.2019, 12:11
Erkan Ocaklı uğurlandı

Yüzlerce kişinin saatler öncesinden camiye gelmesi cemaatin cami dışına taşmasına neden oldu.

Cenazeye İstanbul Vaisi Muammer Güler, Şişili Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yanı sıra, İsmail Türüt, Kamil Sönmez gibi Karadenizli sanatçılar da katıldı. Cami avlusuna girerek görüntü almak isteyen gazeteciler ise, kalabalıktan dolayı zor anlar yaşadı.

NEBAHAT OCAKLI EŞİNİN TABUTUNUN BAŞINDAN AYRILMADI


Kalabalığa rağmen eşinin tabutunun başından ayrılmak isteyemeyen Nebahat Ocaklı eşinin öleceğini bildiğini ve ölmeden önce kendisini alkışladığını söyledi. "O son olarak hasta yatağında kendini alkışladı. Şimdi de sahnede " diyen eşi Nebahat Ocaklı cenaze namazı boyunca da eşinin tabutunun yanında bekledi.

Türk Halk Müziği Sanatçıcı Nuri Sesigüzel ise, Erkan Ocaklı'nın çok değerli bir kişi olduğunu ve çok değerli bir sanatçı olduğunu kaydetti.

CAMİ DOLDU TAŞTI

Yaklaşık bin kişinin katıldığı Erkan Ocaklı'nın cenazesi sırasında cami avlusuna sığmayan cemaat dışarıda beklemek zorunda kaldı.

Cenaze namazının kalabalıktan ötürü zor kılındığı sırada namaza katılan İstanbul Valisi Muammer Güler, Erkan Ocaklı'nın Karadeniz türkülerini herkesin anlayabileceği bir formata getirdiğini ve değerli hizmetler yaptığını söyledi. " Hepimizin başı sağolsun " diyen Vali Muammer Güler'in konuşmasının ardından cenaze namazı kılındı.

CEMAAT EZİLME TEHLİKESİ GEÇİRDİ

Cenaze namazının ardından, cenazenin camii dışına çıkrılması ise, oldukça zor oldu. Cenaze cenaze arabasına eller üzerinde ve zorlukla taşındı. Bu sırada caddede güvenlik önlemi alan güvenlik güçleri caddeyi araç trafğine açmakta zorlandı.

Cenazenin çıkarılması sırasında dışarı çıkmak isteyen yüzlerce kişi ise, caminin korkuluklarına sıkışmaktan son anda kurtuldu.

Caminin dışına çıkarılan Erkan Ocaklı'nın cenazesi sevenlerinin elleri üstünde cenaze arabasına konuldu. Ocaklı'nın cenazesi defnedilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı'na götürüldü.

Haber ve foto: Aytekin Akay-haber61/İstanbulTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
BORAZAN 13 yıl önce
erkan ocaklı abimizin ailesine allah'tan (c.c)sabırlar diliyorum mekanı cennet olsun
araklılı_avareler 13 yıl önce
erkan ocaklı'ya allah!tan rahmet kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim
Tahtabos 13 yıl önce
Başımız saoLsun çok değerLi ve kıymetLi babamızı kaybettik:(:( Herkesin başı saoLsun..
capablanca 13 yıl önce
O, gelmış gecmiş en buyuk karadenız lı sanatcılardan bırıydı...! yoresel turkulerın en buyugu ıdı...! karadenız halk turkulerının babasıydı...! ALLAHc.c gunahlarını bagıslasın, yerını CENNET etsın...!
salihc 13 yıl önce
allah rahmet eylesin sana,,değerini bilemedik
cogulcu 13 yıl önce
doğukaradeniz çok üzgün erkan ocaklı abim.
cogulcu 13 yıl önce
anadoludan hakeden hak ettiği ilgiyi görür. ve sevdiklerini işte böyle uğrlar doğu karadeniz. teşekkürler doğu karadeniz.
cogulcu 13 yıl önce
insanların kalbine girmeyi başarmaktan daha zor iş yoktur ve bu kadar çok insanin kalbine girmeyi başarmış erkam ocaklısenin bu güzelliğin doğu karadenizi çok onurlandırdı yerin cennet olsun erkan ocaklı güle güle.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@