banner539

banner526

banner533

banner513

Danıştay'dan Canalioğlu kararı

Trabzon Belediye Meclisinin 2007 yılının Aralık ayındaki Trabzon Belediye Meclisi toplantısında suya yapılan zammın geri alınması için AKP'li Belediye Meclisi üyeleri tarafından zammın geri alınmasına ilişkin verdiği önergeyi gündeme almayan Belediye Başk

Bölgesel 03.03.2009, 15:44
Danıştay'dan Canalioğlu kararı
Trabzon Belediye Meclisinin 2007 yılının Aralık ayındaki Trabzon Belediye Meclisi toplantısında suya yapılan zammın geri alınması için AKP'li Belediye Meclisi üyeleri tarafından zammın geri alınmasına ilişkin verdiği önergeyi gündeme almayan Belediye Başkanı Canalioğlu hakkında soruşturmaya Danıştay izin vermedi.

Trabzon Belediye Meclisi 2007 yılının Aralık ayı Meclis toplantısında CHP'li üyelerin verdiği teklifle suya zam yapılmasını talep etmiş, yapılan oylamkada suya yüzde 20 zam yapılmış, ardından da AKP Grubu zammın geri alınması için önerge vermişti.

Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu tarafından önergenin gündeme alınmaması üzerine AKP'li üyeler İçişleri Bakanlığına şikayette bulunmuş, İçişleri Bakanlığı da 3.11.2008 tarihinde Belediye Başkanı hakkında soruşturmaya izin vermişti. Bu karara Başkan Canalioğlu, itiraz etmişti.

Danıştay birinci daire, Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu'na gönderdiği kararda, “Dosyalardaki bilgi ve belgelere göre ilgiliye isnat edilen eylemin, hakkında soruşturma yapılmasını gerektirecek nitelikte bulunmadığı anlaşıldığından itirazın kabulüne” oybirliği ile karar verdi.
Yorumlar (2)
galafgalı 12 yıl önce
ne kadar üzüldünüz değilmi?
kıpitiyoz 12 yıl önce
Bakın beyler bu siyaset ak denilene kara deniyor sonra roller değişince tersi söyleniyor. Aynı durumda AKP yönetimi olsa CHP dava açardı bu iş böyle.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@