Cerattepe davasına Rize'den yasak geldi

Rize’deki Cerattepe davası nedeniyle gösteri yürüyüşlerine ve basın açıklamalarına yasak getirildi.

Cerattepe davasına Rize'den yasak geldi

Rize’de yarın Cerattepe’deki madenle ilgili ggörülecek dava nedeniyle basın toplantısı, gösteri yürüyüşü ve miting gibi etkinliklerin olası şiddet hareketleri gerekçesiyle yasaklandığı bildirildi. 

Artvin Cerattepe’de çıkarılması planlanan maden ile ilgili ÇED olumlu kararı yönündeki işleme karşı açılan dava yarın Rize İdare Mahkemesinde görülecek. Dava öncesi Rize Valiliği tarafından basın açıklamaları ve gösteri yürüyüşlerinin yasaklandığının belirtildiği yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Artvin ili Cerattepe mevkiinde çıkarılması planlanan maden ile ilgili olarak 09.06.2015 tarih ve 2026 sayılı ÇED olumlu kararı yönündeki işleme karşı açılan dava, duruşmalı olarak 19.09.2016 Pazartesi günü saat 09.00’da Rize İdare Mahkemesinde görüleceğinden dolayı 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11. Maddesi ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11. Maddesi (m) bendi hükümleri uyarınca mevcut huzur ortamının devamı, kamu düzeninin bozulmaması ile vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; Valiliğimizin 09.09.2016 tarih ve 861 sayılı Kararı doğrultusunda 19.09.2016 Pazartesi günü duruşma öncesi, esnası ve sonrasında ilimiz genelinde yapılacak her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, basın açıklaması vb. tüm etkinlikler oluşabilecek şiddet hareketleri gerekçesiyle yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 17:08


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
K.ATANER
K.ATANER - 2 yıl Önce

O maden orada çıkarılacak ve bizden sonraki nesilleri teminatı olacak.Almanya Hem yeşilini korudu,hemde 50 yıl öncesinden madenini işleyip bugünün Almanyayı yaşattı.Adam gibi yapılacak ve o toprakların ve insanın hizmetine referans olarak sektörel bir gelir kaynağı ortaya çıkaçak.

K.Atamer

HÜSEYİN
HÜSEYİN @K.ATANER - 2 yıl Önce

10 NUMARA BİR AÇIKLAMA OLMUŞ BU ARTVİN İNSANI KADAR KAFASI KUMDA BİR NESİL GÖRMEDİM

Onur Demir
Onur Demir - 2 yıl Önce

Leyhte olanlar leyhte, aleyhte olanlar aleyhte.
Deve Kuşu Kabaret.

banner426

banner421