banner441

Cankurtaran geçit vermiyor !

Yoğun kar yağışı sebebiyle Hopa-Artvin karayolundaki 690 rakımlı Cankurtaran geçidinde buzlu zeminde kayan araçlar, ulaşımı aksattı. Yoğun kar yağışı sebebiyle buzlu zeminde kalan araçlar ulaşımı aksattı.Artvin Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde araçlar güç

Bölgesel 09.12.2013, 15:51
Cankurtaran geçit vermiyor !

Yoğun kar yağışı sebebiyle Hopa-Artvin karayolundaki 690 rakımlı Cankurtaran geçidinde buzlu zeminde kayan araçlar, ulaşımı aksattı. Yoğun kar yağışı sebebiyle buzlu zeminde kalan araçlar ulaşımı aksattı.

Artvin Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde araçlar güçlükle ilerlerken, sürücüler ise donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Cankurtaran Geçidi'nde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle çok sayıda araç yolda kaldı. Buzlu zeminde kayarak kara saplanan araçlar yolu tıkadı. Trafiğin ağır seyrettiği yolda, özellikle büyük araçlar ilerlemekte zorluk çekti. Cankurtaran Geçidi'nde yaşanan sıkıntıları görüntülemek isteyen basın mensuplarının aracı da kara saplandı. Gazetecilerin imdadına yoldan geçen sürücüler yetişerek, zincir çekilmesine yardımcı oldu. Görüş mesafesinin azaldığı yolu açmak için Karayolları ve trafik ekipleri yoğun çaba sarf etti.

Sürücüler, Cankurtaran Geçidi'nde kışın çektikleri çilenin ne zaman sona ereceği sorusuna cevap ararken "Cankurtaran çilesini tünel tamamlanıp ulaşıma açıldığı zaman sona erecek. İnşallah gelecek nesiller Cankurtaran çilesini çekmezler" dedi.
Öte yandan kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı sürücülerin zincir sarmasını bilmemesi de yolu trafiğe tıkamasına sebep oldu. Artvinli sürücüler, "Biz bu yolu iyi biliyoruz ama yabancı sürücü arkadaşlar yolların durumu iyi bilmedikleri için kara saplanıyorlar. Şoför arkadaşlarımız yola çıkarken mutlaka zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmalarını hatırlatıyoruz. Bir aracın yanlışı hepimizi etkiliyor" şeklinde konuştular.

Öte yandan Karayolları 102.Şube Şefliği de yoğun olarak kar temizleme çalışmalarını sürdürüyorlar.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@