Bu nasıl bir uygulama ?

Trabzon’da trafik sorununu çözmek için bir süre önce uygulama başlatan Trabzon Belediyesi şehrin muhtelif yerlerini otopark’a çevirmişti.Belediyenin bu uygulaması ile Trabzon merkezin işlek sokaklarının yol kenarları otopark oldu. Belediyenin bu otoparkla

Bölgesel 26.01.2013, 16:41
Bu nasıl bir uygulama ?

Trabzon’da trafik sorununu çözmek için bir süre önce uygulama başlatan Trabzon Belediyesi şehrin muhtelif yerlerini otopark’a çevirmişti.

Belediyenin bu uygulaması ile Trabzon merkezin işlek sokaklarının yol kenarları otopark oldu. Belediyenin bu otoparklarda çalıştırmış olduğu personellerin oturması için kaldırımlara kabinler yerleştirdi.

Yerleştirilen kabinlerin büyüklüğünün gören şaşırıyor. Neredeyse kaldırıma sığmayan bu kabinler araç trafiğini hizaya sokmaya çalışırken yaya trafiğini engeller duruma getiriyor. 

Zaten görüntü kirliliğinde Türkiye'nin başta gelen şehirlerinin lideri durumunda olan Trabzon, belediyenin yaptığı bu uygulama ile Görüntü Çirkinliği Liderliğini bırakmayacak gibi.

Trafiği bir köy görüntüsünü andıran, şehrin içerisinde toplu taşımacılık ve raylı sistem yerine Minübüsleri dolduran Trabzon şimdi de otopark kabinlerinin çirkin görüntüsü ile başbaşa kaldı. 

otopark_1.jpgotopark_2.jpg

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
adil türk 7 yıl önce
Demekki böyle oluyormuş.

Daracık yolları olan Trabzon ,yolları genişlesin diye beklerken.
misafir. 7 yıl önce
Trabzonda artık kaldırımlar değil yaya geçitleri bile otopark olmuş, çocuk arabalı bayanlar mecburen karşıdan karşıya tehlikeli yerlerden geçmek zorunda kalıyorlar, yayalara yol verme alışkanlığı hepten bitmiş, her yere ya elektirk ya telefon trafo kabinleri kurulmuş, yollar kaldırımlar delik deşik, kaldırımlar yolla aynı hizaya gelimiş, artık bu TOKİ nin yaptığını sahiplenmeyi bıraksalar da belediyemiz kendi işleri yapsa diyoruz
levent kocaman 7 yıl önce
siz basın,birde şu diklemesine asılan şu dükkan levhaları üzerine haberler yazsanız çok iyi olacak
ali 7 yıl önce
neye layıksanız o şekilde yönetilirsiniz kardeşim. bu belediye başkanını bu vekilleri marslıllar seçmedi ki
Volkan Kantarcı 7 yıl önce
61 deyip milleti uyuttular, şimdi de değnekçiliğe başladılar ! 21 dakika park 4 TL, işin uzarsa 15 TL ! Bu rakamları arka sokak değnekçi bozuntuları bile almaz, ama akp belediyesi alır. Trabzon Belediyesi = Yalan Rüzgarı !!! Volkan Bey'e sabah akşam müfettiş gönderenler, orhan agayı kaç kez denetlemişler acaba ? bazılarının yatacak yeri YOK !!!
selim çavuş 7 yıl önce
trabzonda hiçbir şey değişmiyor hükümetin projelerini sahiplenen birileri var. otopark sorunu trafik sorunu şehir kirliliği her şey yine aynı. iyice çirkinleşmeye başladı.. evlerin görüntüsünden tutun sokak aralarına kadar resmen 3. sınıf bir ilçe görünümündedir trabzon.. 61 proje diye diye ne hale getirdiler ve bunun sorumlusu buna oy veren zihniyettir. volkan beyin zamanında hiç şüphesiz daha iyiydi bazı şeyler.. en azından halkla arası iyiydi volkan beyin.. dönde şu trabzonun haline bir bak sayın başkan ne halde bir bak allah aşkına!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@